A Szent István Egyetem pályázatot hirdet az alábbi doktori iskolák állami ösztöndíjas és önköltséges formában, tudományos fokozatszerzést célzó doktori képzésre (PhD) a tudományos életpálya iránt elkötelezett végzős, vagy egyetemet végzett jelentkezők számára.
A témameghirdetések a www.doktori.hu honlapon megtalálhatók.
Tudományos kutatási témára és képzésre pályázhatnak azon agrár-, kertész-, élelmiszer-, tájépítész-, erdő-, gépész-, vegyész-, építő-, építész és villamosmérnökök, állatorvosok, biológusok, közgazdászok, jogászok – illetve egyéb MSc/MA végzettségűek esetén a felvételi bizottsági egyéni döntése alapján –, akik legalább jó rendű egyetemi diplomával (három évnél régebben végzettek esetében ez nem kritérium), a tudományterületen széles körben használatos világnyelvből legalább középfokú („C” vagy „B2”) típusú állami, vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgával, és a doktori iskola által meghatározott tudományos előélettel rendelkeznek.
A pályázat beadásának póthatárideje: 2020. június 30.
A jelentkezések on-line módon történnek, a pályázatokat a felveteli.phd@szie.hu e-mail címre kell megküldeni kizárólag PDF formátumban, egy db fájlként, melynek tartalmaznia kell az összes beadandó mellékletet. A fájl megnevezése: doktori iskola rövid neve_munkarend_név (pl.: ETDI_osztondijas_Jelentkezo_Katalin.pdf, vagy GSZDI_onkoltseges_Palyazo_Janos.pdf)
A témavezető aláírása a pandémiás helyzetre tekintettel pótolható egy támogató e-mail beszkennelésével és a pályázati anyagba történő beszerkesztésével.
Jelentkezési lap és számlaigénylő innen letölthető. A számlaigénylőt külön kell megküldeni a fenti címre.
Bővebb felvilágosítás a doktori iskolák honlapján található, illetve az alábbi telefonszámon kérhető:
SZIE Képzésadminisztrációs Központ, Törökné Hajdú Mónika, ügyvivő szakértő, főtanácsos
Telefon: 06 28 215-382, vagy 06 28 522-000/1058 mellék
http://www.szie.hu/Doktori képzés és habilitáció
A doktori képzés ösztöndíjas és önköltséges formában, nappali munkarendben végezhető nyolc féléves képzés, mely során legalább 240 kreditet kell megszerezni. A képzés két szakaszból áll: az első négy félév a "képzési és kutatási", a második négy félév a "kutatási és disszertációs" szakasz. A negyedik félév végén, a képzési és kutatási szakasz lezárásaként és a kutatási és disszertációs szakasz megkezdésének feltételeként komplex vizsgát kell teljesíteni, amely méri és értékeli a tanulmányi, kutatási előmenetelt. A doktorandusznak a komplex vizsgát követő három éven belül be kell nyújtania doktori értekezését.