Június 23-25-ig ismét Gödöllőn, a Szent István Egyetemen kerül megrendezésre a hazai eLearning immár hagyományosnak nevezhető konferenciája a MoodleMoot, amelynek második alkalommal lesz házigazdája a Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár.
Immáron hatodik alkalommal hívjuk tanácskozásra a magyar Moodle közösség tagjait. Szeretnénk, ha mindaz a tapasztalat, amely eddig felhalmozódott, közkinccsé válna, és megvitatnánk a közeljövő változásait. Várjuk a tapasztalt Moodle-felhasználókat, s azokat, akik még csak most ismerkednek az eLearning világával és keresik a megfelelő eszközt céljaik megvalósítására.
A rendezvény egyik fő témája a hosszas fejlesztés után megjelent Moodle 2.0 lesz. Milyen változásokat hozott az új verzió? Milyen nehézségekkel jár a verzióváltás és hogyan tudunk rá felkészülni?
A konferencián kiemelt szerepet kap a tananyagfejlesztés és az eLearning módszertana, hiszen a közelmúltban számos intézmény kezdett tananyag-fejlesztési projektekbe, melyeket pályázati forrásokból valósítanak meg. Ezekben a projektekben rövid idő alatt nagy mennyiségű digitális tananyag előállítása a cél, de a szakmai tudást képviselő kutatók/oktatók nem ismerik a fejlesztéshez használható szoftvereket, az eLearninghez köthető szabványokat és nem rendelkeznek módszertani gyakorlattal sem az ilyen típusú tananyagok előállításához. A konferencián ezeket a tapasztalatokat, megoldásokat szeretnénk összefoglalni.
A konferencia első két napján előadások hangzanak el, melyekhez kerekasztal-beszélgetések kapcsolódnak. A harmadik nap a gyakorlati munkáé. A kezdők, és a haladók egyaránt találhatnak érdeklődésüknek megfelelő tutoriálokat, ahol újabb szemszögből ismerhetik meg a Moodle 2-es verzióját, a Mahara ePortfólió rendszert, megismerhetik a legnépszerűbb szabad forráskódú tananyagfejlesztő eszközöket és módszertani segítséget kaphatnak az elektronikus tananyagok fejlesztéséhez.
A konferencia programfüzete innen tölthető le.
További részletek és jelentkezés a konferencia honlapján található: http://moodlemoot.hu/