Több mint 100 gépgyűjtő cserélte ki tapasztalatait, mutatta be gyűjteményét, legújabb szerzeményeit az V. Országos Magángyűjtők Találkozóján, március 8-9-én Gödöllőn, az egyetem Gépészmérnöki Karának Mezőgazdasági Gépfejlődéstörténeti Múzeumában.
A Technikatörténeti Egyesület és a múzeum által szervezett találkozó kezdetén dr. Hentz Károly, a házigazda intézmény igazgatója tartott nagy érdeklődést kiváltó előadást, összefoglalva az év jeles agrártechnika-történeti évfordulóit.
Az „Év Gyűjtője” díjat ebben az évben traktor kategóriában Molnár Barnabás (Balatonboglár), stabil motor és gőzgép kategóriában Mogyorós József (Derecske), mezőgazdasági gép és eszköz kategóriában Bakó Barnabás (Tiszavasvári) kapta gépgyűjtő, restaurálási, kiállítás építési tevékenysége elismeréseként.
A második napot a régi mezőgazdasági gépek, eszközök restaurálásának szentelték a résztvevők. E területet a restaurátori szakma periférikusan kezeli, szabályozása kiforratlan és ez sok fejtörést okoz a gépeket – többnyire saját pénzből – megmenteni szándékozó gépszerető embereknek.
A témakör megvitatására szervezett kerekasztal-beszélgetés nyitó előadását dr. Szabó József (Technikatörténeti Egyesület) tartotta. Az előzetesen meghatározott kérdéskörökben tapasztalataik, gondolataik kifejtésére neves szakembereket hívtak meg a szervezők; Kádár Zoltánt, a mezőkövesdi Mezőgazdasági Gépmúzeum igazgatóját, Szászi Andrást, a kiskőrösi Közúti Múzeum igazgatóját, dr. Szunyogh Gábort, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főmuzeológusát, az Óbudai Egyetem óraadóját, Papp Zoltán vállalkozót, magángyűjtőt, a győri Széchenyi István Egyetem ny. főiskolai docensét.
A résztvevők és a vendégek kifejtették gondolataikat a gépek restaurálásakor felmerülő műszaki, jogi problémákról; felkérték a Gépmúzeumot és a Technikatörténeti Egyesületet, hogy az elhangzottakból készítsen összefoglaló ajánlást a magán gépgyűjtők számára.
A rendezvény zárásaként érdekes beszámolókat hallgattak meg a résztvevők a Rába gyár emblémáinak történetéről, az 1950-es években készült traktor-fotókról, a vízimalmok restaurálásáról. Zeifeld György saját költségén készített Hofherr Mátyást ábrázoló bronz domborművet adományozott a gödöllői Gépmúzeumnak és a mezőkövesdi Gépmúzeumnak.
A sikeres rendezvény végén több vendég megtekintette a „gépraktárat”, mivel a múzeumot az építkezés után még nem sikerült helyreállítani.
Dr. Szabó József