A magyar vidékkel, élelmiszeripari cégek munkájával – és termékeivel – továbbá a vidékfejlesztés törekvéseivel és eredményeivel ismerkedett a Szent István Egyetem angol nyelvű FAO-VM MSc képzésén részt vevő hallgatók egy csoportja dél-koreai és török Erasmus diákok társaságában április 23-án. Kalauzuk dr. Fehér István, a Marketing Intézet professzora volt.
Az észak-magyarországi szakmai kirándulás a Pest megyei Galgahévízen kezdődött. A néprajzi hagyományait híven őrző Galga mente egyik legismertebb zöldségtermesztő községében savanyító üzemben jártak. Az üzemlátogatás keretében megismerkedtek a legújabb fejlesztésekkel, és a vidék gazdag gasztronómiai kultúrájába bevezető termékkóstolón is részt vettek.
A szomszédos Tura polgármesteri hivatalában Szendrei Ferenc polgármester tájékoztatta a hallgatókat a város közelmúltban elért uniós pályázati eredményeiről, a főtér megújítását és számos szilárd burkolatú – parkosított(!) – út építését magába foglaló fejlesztéseiről, a település terveiről.
A következő megálló Heves megyében, a Mátraalja lankáin gazdálkodó Nagyrédei Szőlőskert Zrt. pincészete volt. Az üzemlátogatást és a Bormúzeum megtekintését követően ebéddel egybekötött kóstolón ismerkedtek a kirándulók hazánk legnagyobb, régi tűzhányók talaján található borvidékének zamatos nedűivel.
A Nógrád megyei Kozárdon a Cserhátalja LEADER Nonprofit Kft. munkájával, eddig elért eredményeivel és terveivel ismerkedhettek meg a látogatók. A cserháti település példát mutat a helyi termékek vidéki turizmus keretében történő értékesítésében.
A nap zárásaként rövid kitérőt tettek egyetemünk külföldi hallgatói az UNESCO világörökségi listán szereplő Hollókőre, ahol Közép-Európa legépebben megmaradt, egységes palóc építészeti stílust tükröző, a XVII. századi népi építészet remekműveit őrző falurezervátumában sétáltak, az ugyancsak sok látogatót vonzó hollókői vár tövében.
A változatos tájon eltöltött egy nap alatt a világ más-más részéről nálunk tanuló hallgatók képet alkothattak arról, hogy milyen különféle megoldásokkal keresik boldogulásukat a vidéki emberek, közösségek hazánkban.