A GAK Nonprofit Közhasznú Kft. Szent István Médiastúdiója közreműködésével elkészült a Vidékfejlesztési Praktikum című ismeretterjesztő film, amely reálisan és gyakorlatiasan mutatja be a vidékfejlesztés legfontosabb elemeit.
A három részből álló, epizódonként 26 perces videóban fény derül arra, hogy mire van szüksége egy igazi magyar falunak ahhoz, hogy sikeres legyen termése eladásában. Előfordul ugyanis, hogy akik a kertjükben, vagy a visszakapott földjükön gazdálkodnak, a megtermelt gabonát, kukoricát, saját állataikkal etetik meg, vagy családjukat segítik a maguk által termelt különböző élelmiszerekkel, így a terményeik egy része rosszul hasznosul, nagyobb befektetésükre nem kerül sor. Az értékesítésben nincs gyakorlatuk, ebben segíti őket a hiánypótló ismeretterjesztő film.
A vidéki örökség legértékesebb része magukban az emberekben rejlik. Minden teljesítmény születése valójában egy gondolat, amely elfelejtődik, vagy lassan cselekvéssé érik. Mi szeretnénk ezzel a sorozattal gondolatcsírákat elhinteni, majd azokat szemléletté érlelni. A vidék lakossága értelmesebb annál, mintsem megalapozatlan városban született ötleteket próbáljon megvalósítani, amelynek lényegét sem érti, mondta Pekár István a GAK Oktató, Kutató és Innovációs Nonprofit Közhasznú Kft. stúdióvezetője.
Gyakori, hogy a vidék fő problémájaként a foglalkoztatásban felmerülő hibákat, hiányosságokat állítják, azonban a legnagyobb gond a jövedelmek hiánya miatt merül fel. Ha a gazdálkodók a termést nem tudják áruvá alakítani, nem tudják kinek eladni. A filmsorozat példát állít a falusi közeg elé: bemutatja azt a szituációt, amikor a hétköznapi, vidéki emberek át tudják lépni a pénzre váltás küszöbét.
A HD technikával készült színvonalas filmsorozat minden felmerülő problémára gondos figyelmet fordít, rengeteg új információval gazdagodhat a vidéki közönség. A filmet az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) segítségével valósították meg.