Ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írt alá a Bhutáni Anyakirályné Hivatala és a Szent István Egyetem 2014. szeptember 5-én. Ennek köszönhetően lehetőség nyílik oktatási együttműködésre alap-, mester- és doktori képzésben, oktatói és hallgatói mobilitásra, valamint közös kutatási tevékenységre is a Bhutáni Királyság és a Szent István Egyetem között.
Őfensége a bhutáni anyakirálynét, Ashi Sangay Choden Wangchuckot és kíséretét Dr. Tőzsér János rektor fogadta az egyetem Rektori Dísztermében. A delegáció tagjai között tiszteletét tette Őexcellenciája Sonam Tshong, a Bhutáni Királyság brüsszeli nagykövete, valamint Dr. Magdalene-Nikoletta Batthyány-Szentágothay grófnő és Barbara Riepl tiszteletbeli konzul, akik a királyné magyarországi látogatását készítették elő, illetve Valcsicsák Zoltán, a Magyar Bhutáni Baráti Társaság elnöke. Az egyetem több városi intézmény vezetőjét is meghívta az eseményre, különös tekintettel az oktatási és kulturális intézmények vezetőire, mivel a királyné hazájában jelentős erőfeszítéseket tesz a gyermekek oktatásáért. A megjelentek között volt Gönczi Tibor, a Gödöllői Királyi Kastély ügyvezető igazgatója; Dr. Fancsovitsné Bőjtös Zsuzsanna és Bárdy Péter, a Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium jelenlegi és volt igazgatói; Fábián Bertalan, a Török Ignác Gimnázium igazgatója; Kocsi Tamás, a Madách Imre Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium igazgatója, valamint Fülöp Attiláné, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ vezetője. A Szent István Egyetemet Dr. Gálfi Péter tudományos rektorhelyettes, Dr. Tóth Tamás oktatási rektorhelyettes, Dr. Káposzta József, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja, Dr. Gyuricza Csaba, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánja és Dr. Szabó István a Gépészmérnöki Kar dékánja és külkapcsolatokért felelős igazgató képviselte.
Az aláírási ceremóniát Dr. Szabó István külkapcsolatokért felelős igazgató irányította. A vendégek bemutatása után Rinzin O. Dorji, a Royal Textile Academy igazgatója tartott egy rövid előadást Bhutánról és a királyné karitatív tevékenységéről. Ezután a Frederic Chopin Zeneiskola tanulói adtak elő gyimesi és moldvai népdalokat; produkciójuk nagy sikert aratott. Ezt követte Dr. Tőzsér János rektor prezentációja a Szent István Egyetem tevékenységéről, nemzetközi és hazai képzéseiről, kapcsolatairól, tudományos eredményeiről, majd őfensége a bhutáni anyakirályné és Dr. Tőzsér János rektor aláírta az együttműködési megállapodást. Végezetül a királyné a SZIE vendégkönyvébe bejegyezte köszönő sorait. Az ünnepélyt záró állófogadáson a bhutáni küldöttségnek lehetősége nyílt jellegzetes magyar ízeket megkóstolni.