Idén első alkalommal rendezett nyílt napot a Zöld Út Nyelvvizsgaközpont január 24-én. Az eseményről, aminek „12 év tapasztalat – 40 vizsgaidőszak – több, mint 40 ezer vizsgázó” volt a mottója, Györe Bencét, a nyelvvizsgaközpont irodavezetőjét, marketingesét, főszervezőt kérdeztük.
- Honnan jött a nyílt nap ötlete és hogy sikerült a rendezvény?
- Az ötlet a Kutatók Éjszakája után merült fel, amin először vettünk részt, és sok-sok pozitív visszajelzést kaptunk. Két cél vezérelt bennünket a nyílt nap szervezésekor: az egyik, hogy a vizsgázókkal közvetlen kapcsolatot alakítsunk ki, emberileg is közelebb kerüljön egymáshoz vizsgázó és vizsgáztató, a másik – összekötve a kellemest a hasznossal –, hogy új feladatokat tudjunk tesztelni, és így folyamatosan bővüljön a feladatbankunk. Szigorú statisztikai mutatóknak kell megfelelnie ugyanis egy-egy feladatnak, mielőtt az bekerül egy éles nyelvvizsgára. És egy jó feladat is csak akkor hoz jó statisztikai eredményt, ha a megfelelő célcsoporton teszteljük.
Mint azt a képek is elárulják, a rendezvény fantasztikusan sikerült, nagyon sokan eljöttek. Ez persze köszönhető annak is, hogy minden lehetséges kommunikációs csatornán próbáltuk elérni a célcsoportot, az érdeklődőket. Az egyetem egyes karaival ellentétben azonban mi nem a gimnazistákat céloztuk meg, hiszen szaknyelvi vizsgát nagyon kevesen tesznek 18 év alatt, (ez legfeljebb szakközépiskolában fordul elő), hanem a már egyetemre járó hallgatókat. Így a mi nyílt napunk egy kicsit más volt, de bátran mondhatom, hogy megérte a sok szervezés.
Jó volt a hangulat, a leendő vizsgázókkal sokkal közvetlenebbül tudtunk beszélgetni, mint amire a napi ügyfélszolgálati munka során, vagy akár a vizsgákon lehetőség van.
- Említette, hogy leginkább a hallgatókat várták a rendezvényre…
- Igen, és örömmel jelenthetem, hogy a legnagyobb arányban a SZIE hallgatói jöttek el, az összes regisztrált látogató 72%-a valamelyik karunk hallgatója, vagy korábbi hallgatója. Szép számmal jöttek más főiskolákról, egyetemekről is. Sajnos, még mindig az az általános tapasztalat, hogy sokan az utolsó pillanatra hagyják a nyelvvizsgát. Bár nem kérdeztük meg a regisztráltakat, hogy épp hányad évesek, vagy végzősök-e, némi bizakodásra adhat okot, hogy a látogatók 89%-a még tanult, és mindössze 11%-a volt az, aki már végzett, és most szeretne nyelvvizsgázni.
- Milyen programokon vehettek részt a nyílt nap látogatói?
- Széles választékkal vártuk az érdeklődőket, próbáltunk minden igényt kielégíteni, és a visszajelzések alapján úgy tűnik, hogy ez sikerült is. A legnépszerűbb program a próbanyelvvizsga volt, melyre előzetesen kellett regisztrálni. Írásbeli, szóbeli és hallás utáni értés vizsgára is lehetett jelentkezni.
Különböző témájú bemutató órákon is részt vehettek az ide látogatók, mely minden órakor kezdődött, egészen este 6-ig. Többek között a diagramelemzés rejtélyeiről, az infokommunikációs nyelvtanulási eszközök útvesztőiről és a szakmai nyelvismeret fontosságáról hallhattak előadásokat, és megismerhették a Zöld Út vizsgarendszert is. Folyamatos szintfelmérésre is lehetőség volt egész nap, írásban és szóban egyaránt. A próbavizsgázók hasznos tanácsokat, nyelvtanulási tippeket kaptak a felkészüléshez.
Rendezvényünkre a gödöllői AIESEC irodát is meghívtuk, akik különféle külföldi kiutazási lehetőségeket kínálnak a hallgatóknak, és egy álláskeresési tréninggel is színesítették a programot. Egy külön szobában nemzetközi kávé- és teaházat nyitottunk, ahol meg-meg lehetett pihenni a sok program között, és egy kicsit ismerkedni, beszélgetni, feltöltődni.
Több szponzort is sikerült megnyerni, hogy a rendezvényt támogassák, így a nap végén a regisztráltak között közel 150 ezer forint értékben sorsoltunk ki ajándékokat: nyelvvizsga lehetőséget, külföldi kiutazási lehetőséget, és egyéb, a szponzorok által felajánlott értékes nyereményeket.
- Lehet már tudni, hogy mikor lesz legközelebb nyílt nap a Zöld Út Nyelvvizsgaközpontban?
- Ezt még nem tudom megmondani, de a nagy sikerre való tekintettel évente egy-két alkalommal tervezzük a megrendezését, összehangolva az egyetemi nyílt napokkal és egyéb rendezvényekkel, nyelvvizsga jelentkezési határidőkkel. Tehát legkésőbb egy év múlva, jövő januárban biztosan szervezünk megint egy nyílt napot. Az alábbi oldalakon addig is érdemes követni minket!