A CEEPUS program a kelet-közép-európai országok felsőoktatási intézményei között biztosít mobilitási lehetőséget. A SZIE Mezőgazdaság és Környezettudományi Kara 1999 óta koordinátora az „Agriculture and Environment in the 21st century" hálózatnak, mely 11 ország mezőgazdasági irányultságú karának konzorciuma. A hálózat második nyári egyetemét szervezte a 2003 nyarán megrendezett általános mezőgazdasági és környezettudományi nyári egyetemet követően.
Augusztus 11-20-ig a Halgazdálkodási Tanszéken zajlott a program 'CEEPUS Summer Course 2008 HU-03 @groen Network; Freshwater fisheries and its management' címmel. A nemzetközi nyári egyetem megrendezésére a CEEPUS pályázati forrás biztosított pénzügyi fedezetet. Magyarországon ebből a forrásból két egyetem nyert el finanszírozást, ebből a SZIE Mezőgazdaság- és Társadalomtudományi Kara az egyik. A nyári egyetem 13 résztvevője - halászati, állatorvos és környezettudományi MSc és PhD hallgatók, oktatók - 6 országból (Ausztria, Románia, Litvánia, Csehország, Szlovákia és Horvátország) érkeztek.
A nyári egyetem célja volt megismertetni a hallgatókkal a hazai halgazdálkodás és haltenyésztés helyzetét, az édesvízi haltenyésztés területén elért magyar sikereket. Emellett a Halgazdálkodási Tanszék fontos célnak tartotta a külföldi halászat és akvakultúra összehasonlító elemzését, a külföldön használatos modellek ismertetését. A hallgatókat aktív részvételre sarkallták, amikor saját maguk ismertették a hazájukban bevett halászati gyakorlatot. Külön hangsúlyt fektettek a halászat és halgazdálkodás termékeinek feldolgozására, a minőségbiztosításra és a haltenyésztés, mint üzleti vállalkozás üzemeltetésének kérdéseire.
A nyári egyetemet dr. Csányi Sándor egyetemi tanár, dékán nyitotta meg. A tíz nap során 24 előadást hangzott el 17 előadótól. Az előadásokon kívül a hallgatók részt vettek egy egész napos buszos kiránduláson, melynek során a Szegedfish Kft. szegedi tógazdaságában egy igazi magyaros halászlé elfogyasztása után a tógazdaság működését szemlélték meg. Aznap egy intenzív gazdaságot is meglátogattak, a Szarvasfish Kft. szarvasi telepét járták körbe egy előadás keretében. A kurzus alatt hat gyakorlati órát hallgattak le, többek között az elektromoshalászat, a halanatómia, a hisztológia, az afrikai harcsaszaporítás és a spermamélyhűtés területeken.
A nyári egyetemet dr. Solti László egyetemi tanár, rektor úr zárta be augusztus 19-én, amikor is ünnepélyes keretek között adta át a résztvevőknek a kurzus elvégzését igazoló oklevelet.