Vissza a normál nézetre

Előzetes az egyetemi újság 2008. évi 5. számának tartalmából

Shakespeare és Smetana, da Vinci és Dvorák műveit csemegézi Budapest kulturális étlapjáról gödöllői kollégisták egy csoportja, otthonosan járnak-kelnek a Lágymányosi híd pesti hídfőjénél a Nemzeti Színházban és a Művészetek Palotájában, a Liszt Ferenc téren a Zeneakadémia hangversenytermében vagy a Hősök terén a Szépművészeti Múzeum teremlabirintusában. Blaskó Péter és Bodrogi Gyula, Törőcsik Mari és Stohl András színpadi játékának, a Bartók Vonósnégyes kamaramuzsikálásának, a Prágai Szimfonikus Zenekar hangversenyének élményével vagy a reneszánsz Firenze fővárosunkban kiállított műtárgyainak látványával tüntetik ki magukat. (Most nem a hatos áll meg)

*

Az átláthatóság növelésének elsődleges eleme lenne, ha a karok lekérdezési jogosultságot kapnának az összes olyan kiszolgáló, nem kari jogállású szervezeti egység témaszámaiba, melyek finanszírozásához a karok hozzájárulnak. A következő javaslat szerint a nem kari jogállású szervezeti egységek éves költségvetését a karokéhoz hasonlóan készítsék el a szervezeti egységek vezetői és azokat, valamint a karok kiszolgáló egységei összehasonlító finanszírozási táblázatát a dékánok véleményezzék. (A Szenátus ülésének napirendjén)

*

A Gyermelyi Holding Rt. egyik kiemelkedő példája annak, hogy Magyarországon a gazdálkodók összefogásával és megfelelő szakértelmével létre lehet hozni jól működő, uniós szinten is versenyképes vállalatot. Sikerük záloga, hogy az alapanyag termeléstől a késztermék értékesítéséig mindent saját maguk végeznek." (Megyei klubok tanulmányútja)

*

Különösen a kollégiumban lakó egyetemistáknak tanácsolom, hogy ha kölcsönadják az autójukat, jól gondolják meg, kinek adják. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a sebességhatárok betartásával életet menthetnek a sofőrök. Közismert, hogy tavaly több mint 1200 ember halt meg közúti balesetben Magyarországon. Ez több mint a három karra évente felvett gólyák száma. (Amikor a Fair play életet ment)

*

A kisebb-nagyobb megszakításokkal 1912 óta működő Népi Építészeti Tudományos Diákkör ebben az évben lépett ki a szerkesztett füzetek és katalógusok világából. A diákok a dokumentáláson kívül feladatuknak érzik, hogy ismertessék, népszerűsítsék a régi korok bevált építészeti megoldásait. Ehhez olyan ízelítőt készítettek a 2007 nyarán felmért épületek anyagából, amelyet a kiállítás megnyitóján megjelent előadók, tanárok és professzorok is elismeréssel méltattak. (Népi Építészeti Tudományos Diákkör az Ybl-ön)

*

Több tárgyunk vezetett minket vissza a múltba, ilyen volt a település-történeti kutatás, a Kárpát-medence történelmi térképeinek tájértelmezése, a növények és növénytermesztési kultúrák kialakulásának megismerése. Az egyik legfontosabb a társadalommal való kapcsolódási pontok felfedezése volt: a vidék társadalma, népek és kisebbségek helyzete a Kárpát-medencében, a vidéki, és a helyi újságírás, a magyar jogi hagyományok. Ezt kiválóan egészítette ki két tárgy, melyek a fenntartható fejlődés elméletével, gyakorlatával, és globális problémáival foglalkoztak. (Más értelmet nyert az érték, az értékes és hasznos élet kifejezés)