Vissza a normál nézetre

Botanikus seregszemle Gödöllőn

A Szent István Egyetemen a Növénytani és Ökofiziológiai Intézet szervezésében február 29-től március 2-ig rendezték meg a nyolcadik Aktuális Flóra-és Vegetációkutatás a Kárpát-medencében című konferenciát.

 Immár hagyományosnak tekinthető, hogy a Kárpát-medence növényzetkutatással foglalkozó szakemberei rendszeresen beszámolnak kutatási eredményeikről, amit az is indokol, hogy ez a tudományterület a 90-es években hirtelen újjáéledt, és azóta is nagy mennyiségű adatot, ismeretet szolgáltat hazánk flórájáról, vegetációjáról, s ezek változásairól. Mindez szervesen illeszkedik a gödöllői botanikai iskola hagyományaihoz is. A konferencia jelentőségét erősítette, hogy nemrég fejeződtek be a magyarországi flóra- és élőhely-térképezés terepmunkálatai.

Örvendetes az is, hogy a konferenciára jelentkezők száma folyamatos emelkedést mutat. Idén 51 szekció-előadást és 120 posztert regisztráltak. A környező országok botanikusai is szép számmal képviseltették magukat, és nemcsak magyar anyanyelvűek kapcsolódtak az összejövetelhez.

A plenáris előadások melletti szekcióülések fő témái a következők voltak: növényföldrajz és vegetációkutatás, növényökológia és természetvédelem, flórakutatás valamint taxonómia és növényismeret.

A konferencia megnyitóján köszöntötték a 90 éves Tóth Sándor mikológust (képünkön), aki mind a mai napig cselekvő részese az egyetemi Botanikus kertben zajló munkának.

A fórumon megemlékeztek az intézet elődjének tekintett Növénytani és Növényélettani Tanszék két kiemelkedő kutatójáról, Jeanplong Józsefről (1919-2006) és Koltay Albertről (1926-2005).

Balázs Gusztáv felvétele