A Felsőoktatási rangsor 2007 a jelentkező diákok, a végzős hallgatókat alkalmazó piac valamint a akadémiai oldal perspektiváit is mérlegre teszi.
A felsőoktatás soron következő beiskolázási időszakát mintegy bevezetendő, a Heti Válasz című folyóirat megjelentette legújabb intézményi rangsorát. A különböző szempontok alapján összeállított statisztikák hasznos eszközök az egyetemek és főiskolák döntéshozói számára intézményük versenyhelyzetének elemzéséhez. Elsősorban persze a hallgatók számára készülnek, akik ezek alapján is (és még sok más szempontot figyelembe véve) választanak továbbtanulásukhoz iskolát.
Az itt közzétett felmérés magyarázza és elemzi is az adatokat. A Heti Válasz négy, legnépszerűbb szakra kiterjedő felmérése egyetemünkről kizárólag a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kart érinti. A négy szakból pedig csak kettőben vagyunk érintettek, a közgazdász és a kommunikáció szakon - az utóbbin ráadásul újoncként. Mégis, összesítve, 27 közgazdasági és üzleti kar mezőnyében a 8. helyet szerezte meg a Szent István Egyetem, négyet előrelépve 2006-hoz képest. Igen tanulságos - és jó - példa, hogy a karon folyó tudományos diákköri munka az OTDK-rangsorban a 4. helyre érdemesítette a GTK-t. A szélső értékeket a Duna két partján uralkodó felsőoktatási intézmények, az 1. Corvinus Egyetem és a 10. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mutatják.
A Gödöllőn most először indított kommunikáció szak iránti megelőlegezett bizalmat jelzi, hogy 18 képzőhely közül a GTK a 14. Olyan egyetemet és főiskolákat előz meg, amelyeknek már gyakorlatuk van ebben a képzésnek. Ugyanakkor a presztízs jelentőségére mutat rá az, hogy a fejvadászok az ezzel a szakkal ugyancsak debütál Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet a rangsor élére állították, megelőzve az ELTE-t is.
Érdeklődve várjuk a következő időszakban minden bizonnyal egymás után megjelenő rangsorokat, amelyek a Szent István Egyetem más karait és még több szakját is összevetik a versenytársakéval.
Forrás: HetiValasz VIII.évfolyam 43.szám