A Tájépítészeti és Településtervezési Kar diplomaátadó ünnepségén, március 8-án dr. Urbányi Béla általános és stratégiai rektorhelyettes a 151 végzettet köszöntve dr. Mőcsényi Mihály gondolatát idézte: „Születésünkkor különböző hosszúságú mászóköteleket kapunk. Nagyon eltérő készségekkel a megmászásukhoz. Az a dolgunk életünk során, hogy ki-ki felmásszon a maga kötelére. Sokszor!” Kérte az ünnepelteket, vigyék tovább érdemes elődeik örökségét.
Dr. Fekete Albert dékán a mester és a tanítvány viszonya köré fonva gondolatait, Baloghné Ormos Ilonáról is megemlékezett, aki tanárként és kari vezetőként sok nemzedék példaképe volt évtizedeken át. A mester és a tanítvány kapcsolatát jól működő szakmai partnerségként definiálta, amely a bizalomra épül. A mester saját magából ad valamit a tanítványának, s a tanítvány hasonló lesz a mesteréhez. Ez az együttműködés hatékony, mert időtakarékos, megtanít elviselni a kritikát, tiszteletet kelt egymás iránt, segíti a közös fejlődést, segít meglelni a tanítvány saját útját és leginkább akkor sikeres, hogy ha a tanítvány túlszárnyalja a mesterét.
Az ünnepségen ismertették az elmúlt év fontosabb eredményeit. Az egyetemi tanévzárón professor emeritus címet vett át dr. Csemez Attila, a Tájtervezési és Területfejlesztési Tanszék ny. e. tanára. Pro Negotio Universitatis kitüntetést adományoztak dr. Sárospataki Máté e. docensnek. Szent István Egyetem Ezüstérem kitüntetésben részesült dr. Simon Marianna e. tanár.
Áder János köztársasági elnök szeptember 1. napjával egyetemi tanárrá nevezte ki Fekete Albertet, a Kertművészeti és Kerttechnikai Tanszék e. docensét.
Boromisza Zsombor e. docens, oktatási és kutatási dékánhelyettes "Táj-sztori" című előadásával bejutott a British Council által kiírt "FameLab" tudománykommunikációs verseny országos döntőjébe.
Az Év Junior Tájépítésze Díjat 2018-ban Patka Zsuzsa Kincső tájépítész mérnök hallgató pályaműve kapta. Etyek különdíját Benkő Anna Ágnes tájépítész mérnök hallgató vehette át.
A HelloWood Építész Mustra 2018 versenyben a Tállyoló című alkotásukért a Tokaj Fejlesztési Tanács különdíjában részesült a kar Zelenák Fruzsina tanársegéd és Valkai Csaba e. docens vezette csapata. Tagjai Csóka Eszter, Gyimesi Levente Zsombor, Horváth Fruzsina, Horváth Máté, Kertes Tamás, Lakatos Luca, Lakner Lóránd László, Lívják Ábel, Madácsi Flóra és Pap Noémi.
Az EMMI Új Nemzeti Kiválósági Program pályázatán a 2018/2019-es tanévre az alapképzésről Weisz Szilvia tájrendező és kertépítő mérnök hallgató, a mesterképzésről Kóbori Dorottya tájépítész hallgató, valamint Horváth Máté településmérnök hallgató, a doktorjelöltek közül Füzi Tamás nyert támogatást.
A Budapest Ösztöndíj Program keretében, a Fővárosi Közgyűlés döntése alapján a 2018/2019. tanévben ösztöndíjban részesült Szalai-Szabó Hanna és Weisz Szilvia tájrendező-kertépítő mérnökhallgató.
A Magyar Építész Kamara Településtervezési diplomadíját Lakner Lóránd László településmérnök diplomaterve nyerte el, konzulense Valkai Csaba e. docens, a Táj- és Kertépítészeti Tagozat diplomadíját Kelemen Edmond István tájépítész és kertművész diplomaterve kapta, konzulense Almási Balázs e. docens, a Táj- és Kertépítészeti Tagozat tagozati dicséretét Tahi-Tóth Orsolya tájépítészmérnök pályaműve nyerte el, konzulensei Sallay Ágnes e. docens és Csemez Attila ny. e. tanár.
TDK-munkájáért Rektori különdíjban részesült Kóbori Dorottya tájépítész mérnök hallgató, (témavezetője Fekete Albert e. tanár). A legközérthetőbb előadásáért Csodák Palotája különdíjban részesült Dragán Petra tájrendező és kertépítő mérnök hallgató, témavezetője Nádasy László Zoltán e. tanársegéd.
Helyes Lajos rektorhelyettes karonként könyvutalvánnyal jutalmazta a kari TDK-n kiválóan szereplő hallgatókat, ez esetben Virág Debóra tájrendező és kertépítő mérnök hallgató érdemelt ki. Konzulense Dancsokné Fóris Edina e. tanársegéd.
Weisz Szilvia tájrendező és kertépítő mérnök hallgató, a Soproni Egyetem által kiírt „Építőkockák városfejlesztési verseny 2018” tervpályázaton II. helyezést ért el a „Terv Elek” csapattal. A csapat konzulense Benkő Melinda e. docens volt.
Sikeresen zárult a Colas Északkő Kft. által kiírt hallgatói tervpályázat a cég gyöngyössolymosi bányájának rehabilitációjára. A pályázati anyagot a tájépítész mérnök másodéves mesterszakos hallgatók dolgozták ki a Tájrehabilitáció 1. című tantárgy keretein belül.
A Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. a karral közösen 2015-ben megkezdett kutatási programjával, a "Vadvirágos Veszprém" zöldfelület-gazdálkodási programmal 2018-ban elnyerte a környezetvédelem iránt elkötelezett, innovatív cégeknek járó Ozone Zöld Díjat. A program vezetője Báthoryné Nagy Ildikó Réka e. docens.
A Szent István Ösztöndíjat a karról Weisz Szilvia tájrendező és kertépítő mérnök hallgató nyerte el.
A Magyar Urbanisztikai Társaság diplomadíj pályázatán a Szabadtértervezési kategória díját Szécsényi Natália tájépítészmérnök pályaműve nyerte el, konzulense Zelenák Fruzsina tanársegéd.
Dicséretben részesült Kelemen Edmond István tájépítész és kertművész munkája, konzulense Almási Balázs e. docens.
Tájépítészet kategóriában díjat nyert Trabak Zoltán tájépítészmérnök pályaműve, konzulense Kollányi László e. docens.
A diplomaátadó ünnepségen diplomadíjak, a Rerrich Béla Tájépítész Szakkollégium valamint a kari hallgatói önkormányzat oklevelei is gazdára találtak.
Végül a kar kitüntetéseit adták át.
A Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Tanácsa 1988-ban, a Táj- és Kertépítészeti szak megalapításának 25. évfordulója alkalmából alapított Ormos Imre Érmet kiemelkedő, több évtizedes táj- és kertépítészeti munkásságáért Sylvester Edinának ítélték.
Sylvester Edina 1972-ben védte meg táj- és kertépítész mérnöki diplomáját a Kertészeti Egyetem Táj- és Kertépítészeti Szakán. A diploma megszerzése után a Városépítési Tudományos és Tervező Intézet (VÁTI) Területfejlesztési Irodájában helyezkedett el tervező gyakornokként, majd segédtervezőként, ahol országos tervek és tanulmányok készítésében vett részt. 1976 és 1982 között a Fővárosi Kertészeti Vállalat (FŐKERT) Tervezési Osztályán dolgozott, mint tervező. Itt elsősorban fővárosi közparkok, közkertek tervezésében vett részt, valamint a fenntartási munkákhoz nyújtott tervezői segítséget. Kiemelt megbízásként vidéki történeti kertek (Gödöllő, Erdőtelek) felmérésében, tanulmányterveinek és kiviteli terveinek elkészítésében is részt vett.
1982-ben ismét a VÁTI munkatársa lett, ahol településrendezési tervek szakági munkarészeinek, valamint történeti városok, városközpontok rehabilitációs terveinek készítésével foglalkozott. Többek között részt vett Esztergom, Tata, Sopron, Cegléd és Budapesten a Belső- és Középső-Ferencváros műemléki belvárosának rehabilitációjában. A vörösberényi volt jezsuita kolostor kertépítészeti kiviteli tervének elkészítéséért a VÁTI Nívódíját nyerte el. 1987-ben megszerezte a vezető tervezői jogosultságot. 1999-ben EQUILIBRUM néven saját tájépítész cégét alapított, amelynek máig vezetője. 2000 után főként budapesti műemléki villák kertjeire és műemléki környezetekre készített engedélyezési és kiviteli terveket. 2004-ben a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán műemlékvédelmi szakmérnök végzettséget szerzett. A 2000-es évek során készített kiemelkedő munkája a tatai Angolkert műemlékké nyilvánításának kezdeményezése, és a műemléki védelemre történő felterjesztés tudományos dokumentációjának elkészítése, majd engedélyezési és kiviteli tervek készítése az Angolkert különböző részterületeire. A Tatán végzett örökségvédelmi szakmai tevékenységét a város 2015-ben díszpolgári cím adományozásával ismerte el.
Az 1990-es évek óta folyamatosan részt vesz több felsőoktatási intézmény munkájában, ahol külső előadóként, gyakorlat vezetőként, diplomamunkák konzulenseként és bírálójaként segíti a felnövekvő generációk szakmai képzését. 1994 és 1999 között a Kar Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszékén a Települési tájtervezés tantárgy gyakorlati képzésében, mint óraadó vett részt. E mellett számos diplomaterv opponense volt, valamint a tanszék nemzetközi kapcsolatainak szervezésében is részt vállalt. 2004 és 2012 között a Kertművészeti és Kerttechnikai Tanszéken a kertépítészeti műemlékvédelem témakörhöz kapcsolódó tárgyakban meghívott előadóként vett részt, valamint rendszeresen vállalja napjainkban is a tanszéken készülő diplomatervek bírálatát.
Széles körű szakmai tevékenységéről, sikeres kutatói munkásságáról számos publikáció, szakcikk, hazai és nemzetközi konferenciákon elhangzott előadás, tervpályázatokon elnyert díj tanúskodik. Számos hazai és nemzetközi szakmai szervezet aktív résztvevője.
A Tájépítészeti és Településtervezési Kar Érdemes Dolgozója kitüntetésen részesült Filepné Kovács Krisztina egyetemi docens, Török Szabolcs Bence adjunktus és Krajcsovicz Mihály, a Szarvasi Arborétum jegypénztárosa.