A Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (GTK) december 15-i diplomaátadó ünnepségének résztvevőit Tóth Katalin, a Külgazdasági és Külügyminisztérium politikai tanácsadója és dr. Palkovics László rektor üdvözölte, majd dr. Káposzta József dékán mondott beszédet.
A kar vezetője elmondta, hogy a GTK 30 éves fennállása alatt több mint 19 ezer diplomát bocsátott ki. Jelenleg közel 4000 hallgatója 62 féle képzési formában tanul, aki közül mintegy 500-an több mint 50 országból érkezett külföldiek.
A téli vizsgaidőszakban 32 vizsgabizottság előtt 340 hallgató tett sikeres záróvizsgát, egyharmaduk jeles vagy kiváló minősítésű oklevelet szerzett.
Sikerre sok példát ismerünk, de a siker mindenkinek mást jelent. A sikerhez erőfeszítéseket kell tenni, türelem és szorgalom kell hozzá és a megfelelő szemléletmód sem hiányozhat a feltételek közül. Azt, hogy kik voltunk 10 évvel ezelőtt, könnyebben fel tudjuk idézni, mint megjósolni, mi lesz velünk 10 év múlva. A diploma jó lehetőséget kínál a sikeres élethez, de a sikerhez arra is szükség van, hogy dacolni merjünk a megpróbáltatásokkal, fejezte be beszédét Káposzta József.
Az ünnepségen gyémántoklevelet vett át a Szent István Egyetem jogelőd intézményében 60 éve végzett Lendvay Béla, Horváth József és Szamek János.
Címzetes egyetemi docens címben részesült Tóth Katalin, Miskolcziné Gábriel Mónika, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa és Holman József, az Agroméra Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A kar oklevelet adományozott az egyetemi docensi habitusvizsgálati eljárás követelményeit teljesített munkatársainak, Kozma Tímea, Péli László és Varga Erika egyetemi docenseknek.
Az eseményen Palkovics László rektor, Káposzta József dékán, Maxim Nikolaevich Nazarov rektorhelyettes és Alexander Vasilevich Chichin dékán együttműködési megállapodást írtak alá a GTK és az Orosz Nemzetgazdasági és Közigazgatási Akadémia között, amely kiterjed a gödöllői kar profiljába tartozó képzési, kutatási és gyakorlati együttműködésre.
Balázs Gusztáv felvételei