A Közép-Tisza-völgy vizes múltja és jelene című tárlat tekinthető meg a gödöllői főépület 2. emeletén, a Vízgazdálkodási Tanszék folyosóján. Kisújszállás, Mezőtúr és a karcagi Györffy István Nagykun Múzeum után Gödöllőn is látható a Közép-Tisza-völgy vizes múltját és jelenét bemutató expo.
A bemutató 19 tabló révén enged bepillantást a Közép-Tisza vidék vízügyi múltjába és jelenébe, amelyek egy része először a Magyar Hidrológiai Társaság centenáriuma és Szolnoki Területi Szervezete 50 éves jubileuma alkalmából, a Sajfoki műemlék szivattyútelepen kialakított emlékszoba avatásán mutatkozott be tavaly májusban.
A kiállítás a magyar gazdaságtörténet egyik leginkább figyelemreméltó időszakába, a lecsapolások és ármentesítések idejébe enged bepillantást. Képi és szöveges információkat ad, többek között a második (verítékes) honfoglalásról a Tisza vidékén, a folyószabályozási munkákról, az árvízvédelmi művek kiépítéséről, a belvízrendezés kezdeti lépéseiről, a Mirhó-gátról, vagy a korabeli technika csúcsát megtestesítő, gőzerejű szivattyútelepekről.
Az installációk ezen kívül emléket állítanak azoknak a személyiségeknek - mint például Bedekovich Lőrincnek, Hartl Edének -, akik nélkül mindezek a jelentős gazdaságtörténeti események nem valósulhattak volna meg.
Az utóbbi évtizedeket feldolgozó tablókon pedig visszaköszön a Kiskörei vízlépcső, az új Vásárhelyi terv és a tájgazdálkodás, s nem utolsó sorban a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖTIVIZIG) történetét is megismerheti a látogató. A kiállítás a KÖTIVIZIG támogatásával jött létre, Kovács Ferenc közreműködésével és Dr. Szalai Sándor tanszékvezető kezdeményezésére.
Harkányiné Dr. Székely Zsuzsanna