A Nemzetközi és Külkapcsolati Iroda egyik kiemelt célja, hogy a Szent István Egyetem oktatóinak és munkatársainak külföldi képzési lehetőségeket biztosítson különböző pályázatok, projektek segítségével, ezáltal növelve az oktatás és a hallgatók kiszolgálásának színvonalát.
Képzések Dublinban és Galwayben
Az Iroda sikerrel pályázott Erasmus+ kiegészítő forrásra a tavalyi évben és összesen 64 fő részére biztosít Írországban nyelvi tréningeket az Atlantic Language trénercég közreműködésével 2018. első felében.
Az Atlantic Language egy több mint 20 éves tapasztalattal rendelkező nyelviskola, ahol számtalan kurzus keretében fejleszthető az angol nyelvi készség anyanyelvi trénerek segítségével. A dublin-i vagy a galway-i oktatási helyszínen karonként és a központi szervezeti egységek részéről 8-8 kiválasztott munkatárs számára nyílik lehetőség részt venni az alábbi témájú 5 napos képzéseken:
Képzések Gödöllőn és Budapesten
Azon kollégák részére, akik nem vesznek most részt az írországi kurzuson, on-campus tréninget szervezett a Nemzetközi és Külkapcsolati Iroda 2018. január 22-25. között. Az ír cég tapasztalt oktatója, Jim Connolly az Iroda meghívására 2-2 napos intenzív képzést tartott a Gödöllői- és a Budai Campuson.
Az interaktív, feladatokkal és segédanyagokkal színesített 2 x 6 órás kurzuson a résztvevők betekintést nyerhettek többek között az angolszász előadói, oktatási módszerek, útmutatások, angol nyelven íródó publikációk világába. Az intenzív képzésen a jó hangulatot a kollégák aktív és lelkes részvétele, valamint az oktató, Jim Connolly profi, felkészült és segítőkész hozzáállása biztosította.
„Nagyon hasznos volt számomra az ír tanfolyam, mert Jim nagyon jó előadói stílusban, lelkesen adta át a hasznos tudnivalókat cikkírással és előadástartással kapcsolatban, melyeket gyakorlatban (írásban és szóban) ki is próbáltunk kisebb csoportokban a szeminárium során.”
Dr. Simon Barbara, egyetemi docens, MKK
Oktatói és személyzeti mobilitások világszerte
A Nemzetközi és Külkapcsolati Iroda több sikeres, nagy létszámú mobilitási projektet megvalósított már korábban – például az izlandi tréning -, és törekszik, hogy a jövőben is legyen lehetősége mind a hallgatóknak, mind az oktatóknak, munkatársaknak külföldön tanulni, szakmai tapasztalatot cserélni, új módszereket kipróbálni, vagy akár gyümölcsöző kapcsolatokat kiépíteni külföldi egyetemekkel, kutatólaboratóriumokkal, cégekkel.