Prof. Joyce L. Ndalichako, tanzánia oktatási, tudományos és technológia minisztere és ötfős delegációja 2017. szeptember 27-28. között hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett. A miniszterasszonyt Dr. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár is fogadja és aláírják a Stipendium Hungaricum ösztöndíjakról is rendelkező megállapodást.
Mivel a Stipendium Hungaricum programban prioritásként megjelölt tudományterületek alapján a Szent István Egyetem fontos célpontja lehet tanzániai hallgatóknak a delegáció ellátogatott intézményünkbe is. A magasrangú vendégeket Dr. Szabó István nemzetközi és külkapcsolati rektorhelyettes, Dr. Helyes Lajos tudományos rektorhelyettes, Dr. Palkovics László Budai Campus rektorhelyettes és Dr. Tarr Zsuzsanna Nemzetközi és Külkapcsolati irodavezető fogadta. Prezentáció keretében bemutattuk intézményünk történetét, karait, az oktatási és kutatási profilt valamint a nemzetköziesítési eredményeket, különös tekintettel az afrikai kapcsolatokra.
Tanzánia Magyarországnál több mint tízszer nagyobb ország Kelet-Afrika indiai-óceáni partvidékén. Az ország két szövetségi állama egykor brit mandátumterület volt: Tanganyika 1961-ben nyerte el függetlenségét és (a korábban csatlakozott Nyaszafölddel) 1964-ben egyesült Zanzibárral. Neve is erre utal: Tan (Tanganyika) + Za (Zanzibár) + Nia (Nyaszaföld - Niassa). Gazdaságának alapja a mezőgazdaság (kávé, tea, szizál, gyapot, kukorica, dohány, manióka, szegfűszeg). Sokan a nomád állattenyésztésből élnek. Főbb iparágak: mezőgazdasági termények feldolgozása (cukor, sör, cigaretta, szizálzsineg); bányászat (gyémánt, arany és vasérc), só, szóda; cementgyártás, kőolaj-finomítás, cipő-, ruházati ipar, faipar, műtrágyagyártás.