A 2016-os bátyai falukutató tábor kutatási eredményeit feldolgozó Bátyai tanulmányok c. kötet bemutatójára a GTK Regionális Gazdaságtani és Vidékfejlesztési Intézet Szénay-termében került sor. Bátya Bács-Kiskun megyében, Kalocsa mellett fekvő, kétnyelvű falu, ahol magyar és rác (bunyevác) lakosság keveredik évszázadok óta, de az ezredforduló után a cigány népesség is megjelent.
A könyvbemutatón dr. Farkas Tibor egyetemi docens bevezetője után dr. Kenderfi Miklós egyetemi docens élvezetes előadásában ismertette a kötetet. Zsebics Ilona polgármester és Fekete Csaba alpolgármester hozzászólásaikban pozitívan értékelték az elvégzett munkát. A falu delegációjának néhány tagja népviseletben érkezett, Szarvasné Tamaskó Teréz bátyai dalokat szólaltatott meg magyar és rác nyelven, majd egy Bátyáról szóló digiporámát tekinthettek meg a résztvevők. A bemutató végén különleges bátyai süteményeket kóstolhattak meg a résztevők, nagy sikere volt a paprikás kalácsnak és a híres, mézédes bátyai tortának.
A kötet szerkesztői dr. Farkas Tibor és dr. Kolta Dóra, szerzői pedig Fábián Bertalan, dr. Farkas Tibor, dr. Kassai Zsuzsanna, dr. Kolta Dóra, Kútvölgyi Viktória és dr. Ritter Krisztián voltak. A kötet elsősorban a bátyaiaknak szól, valamint azoknak is, akik Bátyáról származnak és kötődnek a településhez, de azt gondoljuk, hogy a tanulmányok elolvasása érdekes lehet terület- és vidékfejlesztéssel, település-fejlesztéssel, település-szociológiával foglalkozó kollégáknak, szakembereknek is, hiszen ilyen mélységű jelenkori kutatás ritkán készül. A kötet megjelenését Bátya község önkormányzata és a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara támogatta.