Vissza a normál nézetre

Külföldi ösztöndíjak bemutatója

2016. február 23-án délután a Nemzetközi és Külkapcsolati Iroda külföldi ösztöndíj tájékoztatót szervezett a Tempus Közalapítvány, a Központi Tanulmányi Hivatal és a Zöld Út Nyelvvizsgaközpont munkatársai, valamint volt Erasmus ösztöndíjas hallgatói részvételével.

A programot hagyományosan az Erasmus+ pályázati beadási határidő előtt rendezték meg abból a célból, hogy minél több hallgató értesüljön a külföldi részképzési, szakmai gyakorlati, vagy egyes programtípusok esetén rövid távú szakmai kiutazások finanszírozására alkalmas mobilitási lehetőségekről.

A földszinti Rektori Díszterembe érkező hallgatók „Mobili-Tea”-vel és volt Erasmus diákokkal folytatott kötetlen beszélgetéssel hangolódhattak a bemutatóra.  A mintegy 60 érdeklődő hallgatót Dr. Tarr  Zsuzsanna Nemzetközi és Külkapcsolati Irodavezető köszöntötte. Az előadás sorozatot Szabadszállási Edit Erasmus kampusz koordinátor tájékoztatója nyitotta meg az Erasmus+ program lehetőségeiről, melyet Püspöki Magdolna tanulmányi koordinátor egészített ki a hallgatói jogviszony, az egyéni tanulmányi- és vizsgarend, valamint a kreditelismeréssel kapcsolatos hasznos tudnivalókkal. A Zöld Út Nyelvvizsgaközpont részéről Tóth Ildikó nyelvtanár és vizsgáztató, a Szaknyelvoktatási- és Vizsgáztatási Központ vezetője, illetve Györe Bence irodavezető ismertette a hallgatókkal a Központ új kezdeményezését, amely a kiutazni szándékozó hallgatók interjúra történő felkészülését és a már nyertes hallgatók idegennyelvi környezetbe történő beilleszkedését segíti.

Az eseményhez a Tempus Közalapítvány Campus Mundi programért felelős munkatársai is csatlakoztak, így Székely Ágnes ösztöndíjazási csoportvezető- helyettestől első kézből értesülhettek hallgatóink a múlt héten az Emberi Erőforrások Minisztériuma által létrehozott és elindított Campus Mundi ösztöndíjas programról.

A Tempus Közalapítvány által kezelt ösztöndíjprogram mintegy 9000 hazai diáknak nyújt lehetőséget arra, hogy résztanulmányokat folytasson, illetve szakmai gyakorlaton vagy rövid tanulmányúton vegyen részt európai és Európán kívüli országokban a következő öt évben. A Campus Mundi kiválósági ösztöndíjprogram hozzájárul annak a nemzeti célkitűzésnek az eléréséhez, hogy 2023-ra a hazai felsőoktatásban diplomát szerző diákok között tízről 20 százalékra nőjön azoknak az aránya, akik tanulmányaik során külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton vesznek részt. A program első, tavaszi félévi pályázati szakasza februárban indul, tanulmányi részképzésre március 10-ig, szakmai gyakorlatra és rövid tanulmányutakra pedig április 10-ig lehet jelentkezni.  A továbbiakban mindhárom ösztöndíjtípus esetében évi két (egy tavaszi és egy őszi) benyújtási határidőre számíthatnak a hallgatók.

Idén először pályázhatnak a SZIE hallgatói ún. nemzetközi kreditmobilitási lehetőségre Európán kívüli országokba, erről Kánai Csilla nemzetközi koordinátor adott tájékoztatást. Japán tanulmányi ösztöndíjas lehetőségekről Nana Shimizu japán relációfelelős, EGT Norvég Alap tanulmányi, szakmai gyakorlati és nyáriegyetemi mobilitási pályázatokról pedig Matuschek Melinda nemzetközi koordinátor számolt be. Ex-Erasmus hallgatói élménybeszámolót a Cranfield University European Partnership programjáról Sebők András PhD hallgatótól hallhattak a résztvevők.  A program Dr. Tarr Zsuzsanna Ceepus ösztöndíjas és Danube AgriFood Joint Master közös mesterképzési programlehetőségek prezentációjával zárult.

Az esemény közben a hallgatóság sli.do mobil applikáció segítségével is intézhettek kérdéseket az előadókhoz.

 

Az elhangzott előadások innen letölthetők: