A Nemzeti Tehetség Program 2014. évi pályázati lehetőségeinek keretében egyetemünk három szakkollégiuma, a Romaügyi és Társadalmi Felzárkóztatási Szakkollégium, a Gödöllői Vadászati Szakollégium és a SZIE Környezetvédelmi (Zöld) Szakkollégium nyert el különböző mértékű támogatást, melynek megvalósítási időszaka 2015. június 30-ával zárult le.
A tavalyi évben alakult Romaügyi és Társadalmi Felzárkóztatási Szakkollégium az elnyert összeget szakmai egyeztetésre használta fel, melynek helyszíne Cegléd volt. A kétnapos elemző és előkészítő munka azt célozta, hogy kiderüljenek azok a főbb irányvonalak, amelyek mentén az egyetem érdemi szerepet és feladatot vállalhat a jövőben a társadalmi felzárkózás, illetve kimondottan a magyarországi cigány közösségek integrációja ügyében. A szakkollégium a jövőbeni célja között érdemi tehetséggondozást vállalt, valamint azt, hogy segíti a hátrányos helyzetű fiatalok eljutását a Szent István Egyetemre, illetve kutatások, elemzések révén maga is segíti a kérdéskörben vállalt tudományos munkát.
A Gödöllői Vadászati Szakkollégium a megvalósítás során ötödik alkalommal rendezte meg az Országos Felsőoktatási Vadászati Vetélkedőt, amelynek ezúttal is egyetemünk adott otthont. A házigazda mellett számos egyetem is képviseltette magát a kétnapos rendezvényen, május 14-15. között. A feladatok között lövészet, korbecslés, vadászatszervezés, valamint elméleti akadályok is gördültek a résztvevők elé. Az esemény idén is nagy sikert aratott, a szervezők reményei szerint a jövőben sem szenvednek hiányt az érdeklődők.
A SZIE Környezetvédelmi (Zöld) Szakkollégium a támogatási összeget kiadvány megjelentetésére, valamint szakmai tanulmányútra használta fel. Előbbi egy kutatás lezárásaként Budapest legnagyobb törzskerületű fáit mutatja be adatokkal, képekkel, térképpel. A tanulmányút keretében pedig a Visnyeszéplaki Ökotanyát látogatták meg a hallgatók, ahol első kézből hallhattak és láthattak előadásokat, gyakorlati bemutatókat az önfenntartó gazdálkodás témakörében.