Július 24-én három évre szóló együttműködési szerződést kötött a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Szent István Egyetem.
A szerződést a hatvani Bosch gyár részéről Volker Schilling gazdasági ügyvezető igazgató és Roger Seemeyer műszaki ügyvezető igazgató, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar részéről Dr. Vajta László dékán, a Szent István Egyetem részéről Dr. Beke János oktatási rektorhelyettes és Dr. Daróczi Miklós intézetigazgató írták alá ünnepélyes keretek között. Az együttműködésnek köszönhetően a szeptemberben induló tanévtől a SZIE gépészmérnöki szakán alapszintű képzés keretében új, járműelektronika szakirány kezdi meg működését, amely a Bosch igényeinek megfelelően alkalmassá teszi a hallgatókat a vállalat termelő tevékenységében való hatékony, tevékenység-specifikus részvételére. A szerződés értelmében a Robert Bosch Elektronika Kft. az idei évben 4,2 millió forint, jövőre két részletben 29,2 millió forint, majd 2014-ben ugyancsak két részletben fizetve 31 millió forint támogatásban részesíti egyetemünket.
Az új szakirányon a tanulmányaikat a nyári szünet elteltével megkezdő első hallgatók olyan ismereteket szerezhetnek meg, amelyek jelentősen megkönnyítik a Bosch munkavállalójaként történő elhelyezkedést. A járműelektronikai szakirány tematikájának, tananyagának kidolgozását, folyamatos karbantartását és hozzáigazítását a Bosch, illetve a felsőoktatási és ipari környezet változó igényeihez, a Szent István Egyetem vezetősége a nagyvállalattal egyeztetve, a világcég döntéshozóinak javaslatait figyelembe véve végzi majd. A megegyezés értelmében a szorgalmi időszak alatti gyakorlatról a SZIE gondoskodik, míg a nyári szünetekben a gyakorlati helyet 10 fő részére a Robert Bosch Elektronika Kft. biztosítja. A képzés a BME-vel szoros szakmai együttműködés keretében zajlik. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szerepvállalása az együttműködés szakmai hátterét erősíti a kezdeményezésben, hiszen a fővárosi felsőoktatási intézmény regionálisan is meghatározó elektronikai kompetenciájával, és a kutatás-fejlesztés terén megszerzett nélkülözhetetlen tapasztalataival tevőlegesen tud hozzájárulni a most induló képzés sikereihez.
A SZIE-n induló képzés a célkitűzések szerint tovább emeli a magyarországi felsőoktatás rangját és színvonalát, miközben a Bosch hatvani gyárának hosszú távú, stabil mérnök-utánpótlását is képes lesz biztosítani. A felsőoktatási intézmény és a Bosch közötti, valamint a diákokkal folytatott hatékony együttműködést a legjobb hallgatóknak nyújtott ösztöndíjprogram, külföldi gyárlátogatások, és előszerződések segítik majd.