Weisz Miklós, az AGRYA társelnöke és Gyuricza Csaba, a SZIE Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karának dékánja a hallgatók szakmai gyakorlatának megszervezésére kötött együttműködési megállapodást július 4-én.
Az agáregyetemek nagyon fontosak a vidéknek, hiszen elengedhetetlen, hogy magasan képzett szakemberek életképes tudására építhessünk – jelentette ki V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége – AGRYA és a Szent István Egyetem (SZIE) együttműködési megállapodásának aláírásán.
Gyuricza Csaba az aláírás után elmondta: az agrár-felsőoktatást gyakran éri az a vád, hogy nem elég gyakorlati az oktatás. Az AGRYA most olyan lehetőséget ad a diákoknak, amellyel igazi tapasztalatokat szerezhetnek, és láthatják, hogy vannak sikeres fiatal gazdálkodók, akiktől érdemes tanulni.
Gyuricza Csaba az agrár-felsőoktatás gyakorlati kihívásairól szólva hangsúlyozta: bár a teljes felsőoktatás átalakul, az egyetemek a minőségből és a hallgatói létszámból nem engedhetnek. A legnagyobb probléma szerinte a képzés szétaprózottsága, abban számít a kormány segítségére, hogy az agrárterületen újra osztatlan képzés indulhasson a széttagolt alap- és mesterképzés helyett.