Szeptember 27-én, hétfőn 10 óra 30-kor kezdődik a Tudásvagyon széles körű megosztása a régiók közötti együttműködés keretében című projekt ünnepélyes megnyitója a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti Karának Apponyi termében (Jászberény, Rákóczi út 53.)
A projekt a TÁMOP-3.2.4-08/1 „Tudásdepó-Expressz” – A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében – Könyvtárhasználók igényeinek hatékonyabb kielégítését szolgáló fejlesztés című pályázat keretében valósul meg.
A projekt megvalósítói a Szent István Egyetem Egyetemi Könyvtár négy tagkönyvtára:
SZIE Alkalmazott Bölcsészeti Kar Könyvtára (Jászberény)
SZIE Gazdasági Kar Könyvtára (Békéscsaba)
SZIE Szarvasi Karok Könyvtára (Szarvas)
SZIE Egészségtudományi és Környezet-egészségügyi Intézet Könyvtára (Gyula)
A projektnyitó ünnepség programja
Köszöntők:
Dr. Solti László rektor (Szent István Egyetem)
Dr. Szabó Tamás országgyűlési képviselő
Dr. Gedei József polgármester (Jászberény)
Dr. Barkó Endre dékán (SZIE Alkalmazott Bölcsészeti Kar)
Előadások:
Rónai Iván főosztályvezető-helyettes (Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Könyvtári Osztály): Könyvtári projektek az Európai Unió támogatásával
Sominé Fenyvesi Olga könyvtáros (SZIE ABK Könyvtára): Az RFID technológia könyvtári alkalmazása
Seres József, a projekt szakmai vezetője (SZIE KDKL): A projekt célkitűzései, a fejlesztések ismertetése
A Palotásy János Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény műsora
Kötetlen beszélgetés a SZIE ABK tanácstermében
*
A SZIE Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár (KDKL) munkatársainak szakmai segítségével a jászberényi Alkalmazott Bölcsészeti Kar, a Szarvasi Karok, a gyulai Egészségtudományi és Környezetegészségügyi Intézet, valamint a békéscsabai Gazdasági Kar könyvtárainak összefogása eredményeként szeptember 1-jén Egyetemünkön is elindulhatott a „Tudásdepó-Expressz”.
A Tudásvagyon széles körű megosztása a régiók közötti együttműködés keretében című nyertes projekt a TÁMOP-3.2.4-08/1 pályázati kiírása keretében került benyújtásra 2009 elején. Február 8-án értesültünk arról, hogy a projektet „második körben” támogatásra méltónak ítélte a pályázat kiírója, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.
A SZIE Egyetemi Könyvtár 4 tagkönyvtára összesen 18.750.000 Ft-ot nyert céljai megvalósítására. Fő célkitűzésünk az egyetemi szintű és egységes könyvtár-informatikai szolgáltatások kialakítása, korszerűsítése a felhasználói igények figyelembevételével.
A munka során megújul az Egyetemi Könyvtár portálja, mely sokkal több tartalmi szolgáltatást nyújt majd a jelenleginél. Az egyetemi Elektronikus Könyvtár 1.550 dokumentummal bővül a megvalósítási szakasz végére. Különösen nagy öröm számunkra, hogy azok a könyvtárak is tölthetnek fel teljes szövegű, az Egyetem oktatói, hallgatói által írt dokumentumokat az Elektronikus Könyvtárba, akiknek eddig erre még nem volt lehetőségük. A könyvtárosok kompetenciáinak a fejlesztésére is gondoltak a pályázat kiírói, így szakmai továbbképzésre is sor kerül.
A központi régióban működő SZIE tagkönyvtárak is eredményesek voltak a Budapesti Corvinus Egyetem által vezetett Konzorcium tagjaként. A két projekt fejlesztéseit szinkronizálni kell, hogy a pályázati célban megfogalmazott könyvtár-informatikai szolgáltatások 2012-ben már helytől függetlenül elérhetőek legyenek a SZIE valamennyi polgárának. Az Egyetemi Könyvtár főigazgatójának, Koósné Török Erzsébetnek a feladata, hogy a tagkönyvtári fejlesztéséket koordinálja, folyamatosan segítse és felügyelje.
A Tudásvagyon széles körű megosztása a régiók közötti együttműködés keretében című projekt sikeres előkészítése augusztus 31-én zárult! A megvalósítási szakasz 2010. szeptember 1-jén kezdődött és 2011. december 31-én fejeződik be.
A Projektnyitó rendezvénynek 2010. szeptember 27-én a SZIE Alkalmazott Bölcsészeti Kar Könyvtára (Jászberény) ad otthont.
A projektvezető Uhrin Katalin, a SZIE Gazdasági Kar Könyvtárának vezető könyvtárosa; a gazdasági ügyeket dr. Koumou Pascal, a SZIE Tessedik Egyetemi Központ gazdasági koordinátora intézi. A pályázat előkészítési fázisában a szakmai munkát Seres József, a KDKL volt munkatársa végezte, aki a megvalósítás során is vállalta a szakmai irányítást.