Vissza a normál nézetre

Két atléta négy érme

Katarban rendezték az idei Gymnaziadét, a középiskolások világjátékát, amelyen a GEAC két sportolója, Komiszár Kriszta és Deák-Nagy Marcell is részt vett. A világjátékokon négy sportágban: atlétikában, úszásban, tornában és ritmikus gimnasztikában mérték össze tudásukat a fiatalok. Benkő Ákos mesteredző tanítványai kiválóan teljesítettek a katari versenyen. Deák-Nagy ugyanis hosszú sérülése után kiválóan tért vissza és aranyérmet szerzett 400 méteren 47,41 másodperces idővel. Komiszár a leány 100 és 200 méter síkon 3. helyen ért célba, míg a 400x100 méter leányváltó tagjaként (Lóránd Lilla, Nguyen Anasztázia, Vincze Dorina Patrícia) ezüstérmes lett.

A Dohában megrendezett középiskolás játékok hasonló súllyal bír, mint az ifjúsági világbajnokság, ezért is mondható remeknek a magyar csapat szereplése, akik felülmúlták a Gymnasiadék történetének valaha elért legjobb magyar csapateredményét, amihez a két gödöllői atléta nagymértékben hozzájárult a 4 érmével.