Tartós próbára helyezte ki az IKR ZRt. a gödöllői Növénytermesztési és Biomassza-hasznosítási Bemutató Központ szárítópusztai területére az IRRIFRANCE csévélődobos öntözőberendezést, melyet június 5-én mutattak be az érdeklődőknek.
Mint dr. Gyuricza Csaba egyetemi docens, tanüzemvezető elmondta, az eddiginél is nagyobb hangsúlyt helyeznek az oktatásban és a kutatásban az öntözéses növénytermesztésre. Szaxon Attila vezérigazgató az esemény három üzenetét emelte ki. Elsőként azt, hogy a sok gépészmérnököt foglalkoztató IKR ZRt. elméletileg jól felkészült, idegen nyelveket használó és gyakorlati ismeretekkel rendelkező kollégákat vár az egyetemekről. Ennek érdekében segíti az intézményekben zajló gyakorlati oktatást. Másodjára azt említette, hogy a nagyon jó agráradottságokkal bíró Magyarországon is rendkívül fontos az öntözés. Ezt persze csapadékos időben hajlamosak vagyunk elfelejteni. Végül arról szólt, hogy ugyan hazánkat is sújtja a gazdasági válság, de ez a szántóföldi növénytermesztésben eddig kevésbé volt érezhető. A vetőmag és a műtrágya értékesítés nem torpant meg, a gazdák szeretik a földet, megveszik a jó minőségű anyagokat és meg is védik a növényt.
Dr. Csányi Sándor egyetemi tanár, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánja kijelentette: a gödöllői agrármérnök képzésnek a hazai élvonalat kell jelentenie, de ehhez a saját anyagi források nem elegendőek. Nagyon fontosak tehát a termelő és szolgáltató vállalkozásokkal ápolt élő, működő kapcsolatok. A kar partnerei az itt végző hallgatókra is építhetik a jövőt. A hallgatók pályafutásának első évtizedeit pedig az a tudás határozza meg, amit az egyetemen szereznek. Nélkülözhetetlen - s ebben segít most az IKR ZRt. -, hogy a mai legjobb technológiákkal ismerkedjenek meg az oktatásban.
Balázs Gusztáv felvételei