Vissza a normál nézetre

Magosz küldöttgyűlés Gödöllőn

A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) a Szent István Egyetemen tartotta közgyűlését március 31-én. Az agrár-érdekképviselet küldötteit dr. Tőzsér János rektor is köszöntötte.

Az egyetem vezetője elmondta, a SZIE az évtized elején célul tűzte ki, hogy a Kárpát-medencei magyar oktatási és gazdasági tér olyan tudásközpontjává váljék, amelyben helyet kap a teljes élelmiszergazdaság és vidékfejlesztés, a gondolattól egészen a termék eladásáig, szolgálva a magyar gazdák együttműködését is határokon innen és túl.

Ennek keretében olyan agrárinnovációs projekteket indított, amelyek a helyi jellegű termékektől a tájkultúráig, a termelési technológiák megismerésétől a kommunikációs és marketing feladatokig, a termék-előállítás sikeres gyakorlatainak bemutatásától a többszintű szakmai képzésig igyekszik szolgálni a vidékfejlesztést.

E célok elérését segíti, hogy az egyetemnek saját szakterületén kiemelkedő oktatási és tudományos eredményei vannak, az agrárágazat teljes vertikumát műveli és az egyetlen olyan magyarországi tanintézmény, amely minden külhoni területen rendelkezik valamilyen képzéssel, képzési központtal. Fontos továbbá, hogy munkájában számíthat a Földművelésügyi Minisztérium, a Magosz és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara partnerségére.

Az MTI tájékoztatása szerint a Magosz módosította alapszabályát, e szerint a jövőben nem négyévenként tart majd küldöttgyűlést, hanem évente. További változás, hogy a tagozatok elnökeit is választani fogják a korábbi kooptálás helyett. Jakab István a Magosz célkitűzési közé sorolta, hogy Magyarországon korszerű vízgazdálkodási rendszer jöjjön létre, valamint készüljenek el a gazdálkodók versenyképességét növelő ágazati integráció jogszabályi feltételei. A Magosz a hazai fehérjenövények termesztésének fejlesztését és a GMO-mentesség fenntartását is fontosnak tartja.