Vissza a normál nézetre

Kétnapos továbbképzés Gödöllőn

Továbbképzést szervezett a Vidékfejlesztési Minisztérium Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézete október 28-án és 29-én a Szent István Egyetemen 164 közép- és szakiskola igazgatója, szakmai vezetője és szaktanárai részére. A mintegy kétszáz résztvevő a minisztérium hatókörébe tartozó általános mezőgazdasági, agrár-közgazdasági, állattenyésztési, környezetvédelmi és vízgazdálkodási, erdészeti és vadgazdálkodási, élelmiszeripari, kertészeti és mezőgazdasági gépészeti oktatási intézményekből érkezett.

Az eseményen dr. Beke János, a SZIE rektor-helyettese bejelentette, hogy 2011-ben az egyetem országos agrár-szakoktatási konferenciának ad helyet. A tanácskozás szervezése már elkezdődött, ezért máris kérte a tanácskozáson képviselt oktatási intézményeket, segítsék elő, hogy minél átfogóbb képet tudjanak majd alkotni a középfokú szakoktatás helyzetéről is a jövő feladatainak közös meghatározása érdekében. A professzor azt is elmondta, hogy a SZIE napjainkra olyan hálózati felépítésű egyetemmé vált, amely Budapesttől Gyuláig Magyarország tengelyében fejti ki tevékenységét. Széles oktatási kínálatában olyan piacvezető agrárszakok is szerepelnek, mint például az állatorvosi, a mezőgazdasági mérnöki és gépészmérnöki továbbá az gazdasági agrármérnöki szakok.

A két nap során 31 előadót hallgatnak meg az érdeklődők. Az első napon az agrárszakképzésben érintett minisztériumok, társintézetek, kamarák és egyéb érdekképviseleti szervezetek vezetői tartottak előadásokat, vázolták fel az új agrár- és vidékfejlesztési politika pilléreit. A második napon az adott szakterületek időszerű kérdéseit, az oktatás és kutatás újdonságait, a szabályozások változásait, illetve az új feladatokat ismerhetik meg a résztvevők, nagyrészt a Szent István Egyetem tanárainak tolmácsolásában. A rendezvényen bemutatták az intézet gondozásában megjelent új tankönyveket és elektronikus oktatási segédleteket, melyek szerzői között szintén az egyetem számos szakembere szerepelt.

Dr. Szabó István, a Gépészmérnöki Kar dékánja kérte a középiskolák pedagógusait, hogy ajánlják diákjaik számára a gödöllői egyetemet továbbtanulásuk helyszínének. Egyben azt is javasolta, hogy a szakiskolák tanárai – ha éreznek magukban elegendő elszántságot – jelentkezzenek a SZIE doktori iskoláiba.