Vissza a normál nézetre

A jövő gazdasága, a jövő befektetése - pénzügyi konferencia a Szent István Egyetemen

Először adott otthont a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának Pénzügyi és Számviteli Intézete november 22-én a Vállalati Pénzügyi Vezetők Egyesülete, a Treasury Club konferenciájának. A 15 éve alakult klub tagjai olyan magyar nagyvállalatok és multinacionális társaságok magyarországi leányvállalatai, amelyek többmilliárdos pénzforgalmuk és hiteligényük miatt különösen fontosnak tartják, hogy megfelelő számú, kiválóan képzett pénzügyi szakembereket foglalkoztassanak. A tanácskozás egyben a Magyar Tudományos Akadémia Pénzügytani Albizottságának kihelyezett ülése volt. 

A jövő gazdasága, a jövő befektetése című konferencia előadásai és kerekasztal beszélgetései áttekintették a nemzetgazdaság makroszintű növekedésének feltételeit és lehetőségeit, bemutatták a pénzügyi befektetői háttér és a klub által képviselt cégek beruházási törekvéseit. Ónody Tamás, az egyesület elnöke kiemelte, ezúttal egyetemi keretek között ismerhették meg a tagok a gazdasági élet vezető szereplőinek aktuális elemzéseit.

A közel kétszáz résztvevővel zajlott tanácskozás főszponzora a BNP Paribas volt, amelynek magyarországi vezérigazgatója, Laurent Poiron elmondta: A BNP Paribas felelősséget érez a magyar gazdaságért, támogatni kívánja azt a szaktudásával és nemzetközi tapasztalataival, konkrét pénzügyi technikák ajánlásával. E célból tartott előadást a konferencián a régió vezető közgazdásza, Michal Dybula. Előadása része volt a BNP Paribas Akadémiának, aminek célja a legjobb ismeretek és szaktudás megosztása és elterjesztése a befektetők, a vállalatok és az állami intézmények képviselői között.  

Laurent Poiron kiemelte: a pénzügyi igazgatók a gyakorlatot képviselik, míg az egyetemek a gyakorlat számára képezik a szakembereket. A BNP Paribas Akadémiájával hidat kíván építeni e két pólus között.

Zéman Zoltán, a SZIE GTK Pénzügyi és Számviteli Intézetének igazgatója kifejezte meggyőződését, hogy Magyarország a tudással, szellemi tőkéjével lehet versenyképes szereplője a világgazdaságnak. A jövő gazdaságfejlesztése szempontjából kiemelten fontos, hogy szakképzett, jó munkaerő álljon rendelkezésre. Ehhez mindenképpen fontos a képző intézetek számára a rendszeres és bővülő kapcsolat kialakítása és fenntartása a vállalati szféra szakembereivel és az általuk megnevezett munkaerő-piaci igényekkel.