Vissza a normál nézetre

GTK – FreeSoft megállapodás

Február 11-én Eck Ilona, a FreeSoft Nyrt. vezérigazgatója és Villányi László, a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának dékánja Gödöllőn ünnepélyesen is aláírta a FreeSoft és a SZIE-GTK együttműködési megállapodását.

Az együttműködésnek az a célja, hogy közösen hasznosítsák a kar oktatóinak és kutatóinak tudását, tapasztalatait, és magas szintű képzési és tudományos háttértámogatást nyújtsanak a FreeSoft csoport munkájához. A partnerek együtt dolgoznak a graduális és posztgraduális képzésben, módszertani és kutatási tevékenységben; az oktatás színvonalának emelésével, a képesítési és képzési igények teljesítésével hozzájárulnak az intézmény és a cégcsoport fejlesztéséhez, hatékony működtetéséhez.

Felmérések szerint a magyar felsőoktatás egyik legsúlyosabb problémája a felsőoktatás és az üzleti szféra közötti kapcsolatok elégtelensége. A megállapodás egyesíti a két szektor egy-egy sikeres szereplőjének tudását. A FreeSoft egy tucat embert alkalmazó kisvállalatból két évtized kemény munkájával a multinacionális cégekkel szemben is versenyképes informatikai, rendszerintegrátor céggé vált. A GTK Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő egyetemi kara és mára az egyetemi karok rangsorában az első öt között szerepel, kiemelkedő képzést és tudományos munkát nyújtva, mind a gazdaság-, mind a társadalomtudományok területén.

Az együttműködés révén a GTK-n tanuló hallgatók a kiváló minőségű elméleti oktatás mellett, egy sikeres vállalat működésében tapasztalatot szerezve - szakmai gyakorlat keretében -, a diplomájuk piacképességét jelentősen növelő gyakorlati ismeretekre tesznek szert.

A közös kutatásokkal olyan sikeres, az üzleti életben is hasznosítható szabadalmak jöhetnek létre, amelyek alkalmazása növeli a FreeSoft üzleti eredményességét és a SZIE GTK tudományos elismertségét. Ehhez a területhez kapcsolódóan a FreeSoft csoport konkrét kutatási projekteket indított a Kar (IK)2 Innovatív Iparágak Kutatóközpontjában.

A megállapodás közös társadalmi szerepvállalást is jelent. A SZIE GTK oktatási és tudományos teljesítményével, a FreeSoft csoport a hallgatók speciális képzésével, a nyílt forráskódú (open source) szoftverek elterjesztésével egyaránt hozzájárulnak a tudásalapú társadalom fejlődéséhez.