Vissza a normál nézetre

A Grassalkovich Ösztöndíj díjazottai

A Felsőoktatási intézményi fejlesztések a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében című EFOP-3.4.3-16. pályázat keretein belül Egyetemünk célul tűzte ki az emberi erőforrások fejlesztését és megtartását, a képzésben való részvétel növelését és a nemzetközi tudományos életbe való intenzívebb bekapcsolódást. A pályázati célok megvalósítása érdekében a Szenátus Grassalkovich Ösztöndíjat alapított az Egyetemmel határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyban álló oktatók és kutatók részére a pályán tartás, az előmenetel és a tudományos teljesítmény elősegítése, hosszabb távon az utánpótlás biztosítása céljából.

A Grassalkovich Ösztöndíj Bíráló Bizottsága 2017. szeptember 27-én ült össze és szakmailag értékelte a beérkezett pályázatokat.
A Bíráló Bizottság tagjai

Bíráló Bizottság elnöke: Dr. Bozó László, akadémikus
Bíráló Bizottság tagjai: Dr. Füleky György, professzor emeritus
  Dr. Hornok László, akadémikus
  Jakab István, címzetes egyetemi docens, az Országgyűlés alelnöke

 

Dr. Szász András, egyetemi magántanár

titkára:

dr. Szabó Linda Zsófia, főosztályvezető, jogtanácsos Adminisztrációs és Koordinációs Főosztály

A kategóriák szerinti díjazottak:

tanársegéd, tudományos segédmunkatárs munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott (3 fő)

Áldorfainé Czabadai Lilla tanársegéd (GTK) a korábban prosperáló mezőgazdasági körzetek helyzetének felmérésére és a perspektívák felvázolására irányuló kutató munkájáért érdemes az ösztöndíjra. Munkája, túl a tudományos értékeken, olyan eredményeket és felismeréseket ígér, amelyek hasznosulni fognak a terület- és vidékfejlesztési döntéshozatalban.

Dr. Gyeviki Márta tanársegéd (KETK) a fás növények környezet-élettani kutatásában szerzett kitűnő ismereteket doktori tanulmányai során. Ezeket most a városi környezetben alkalmazható fafajokra kívánja kiterjeszteni, kitüntetetten a hársra, azzal a céllal, hogy a legjobban alkalmazkodó fajok és genotípusok kiválasztása tudományos alapokon történjen, és a korábbiaknál sikeresebb legyen. A pályázó felkészültsége és eredeti, ígéretes kutatási terve alapján látszik méltónak az ösztöndíjra.

Takács Nándor tanársegéd (ÉTK) korábbi tudományos teljesítménye kiváló, igen jó analitikai és fizikokémiai alapokkal büszkélkedhet. Ezt a tudást most egy ígéretes programban – az alkoholmentes, ill. csökkentett alkohol-tartalmú borok előállításának technológiájában – kívánja hasznosítani. Tudományos felkészültsége, valamint igényes és hiteles munkaterve alapján érdemes az ösztöndíjra.

adjunktus, tudományos munkatárs munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott (3 fő)

Dr. Bánvölgyi Szilvia adjunktus (ÉTK) a mikroszűrési technológiával kezelt folyékony élelmiszerek beltartalmi mutatóival foglalkozik egy jól működő, eredményes közösség tagjaként. Az élelmiszermérnök (BSc) képzésben több alapvető tantárgy tantárgy-felelős oktatója, számos diplomunka és TDK-dolgozat konzulense. Rendkívül elkötelezett oktató.

Dr. Bodnár Ákos adjunktus (MKK) a mikroalgák takarmány-kiegészítőként való használatára nyújtott be tématervet, eredeti, meggyőző anyagot. Rokonszenves oldala a pályázatnak, hogy a munkába elsősorban a termelésből érkező forrásokat kíván bevonni. 15 éve oktat az Egyetemen magyar és angol nyelven, számos diplomamunka és TDK-dolgozat konzulense. Az MKK-n 13 éven át volt a Tudományos Diákköri Tanács elnöke, a TDK-tevékenység motorja.

Dr. Kardos Levente adjunktus (KETK) a szennyvíziszap vermikomposztálásának szakértője. A témában benyújtott munkaterve megalapozott, szép anyag. Külön elismerést érdemel az, hogy Dr. Kardos Levente mind elméleti, mind gyakorlati területen sikeres pályázó, képes a versenyszférából forrásokat bevonni, ami szavatolni látszik programja sikeres teljesülését. Oktató- és oktatást szervező munkája (mb. tanszékvezető) elismerésre méltó.

főiskolai, illetve egyetemi docens, tudományos főmunkatárs munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott (1 fő)

A Bizottság Balogh János egyetemi docenst (MKK) javasolja erre az ösztöndíjra. Pályázó az agroökológiai rendszerek szénforgalmával és az általuk kibocsátott üvegházhatású gázokkal foglalkozik, szakterületének nemzetközileg elismert kutatója (munkáira eddig közel 400 független hivatkozás érkezett). Növényélettant és növényökológiát oktat. Munkaterve hiteles, alapos, a megfogalmazott célok teljesülésének esélyei kifejezetten jók.

főiskolai, illetve egyetemi tanár, kutatóprofesszor, tudományos tanácsadó munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott (1 fő)

A Bizottság egyöntetű véleménye alapján Csákiné Dr. Michéli Erika egyetemi tanár (MKK) a javasolt kiemelkedő tudományos munkássága, a nemzetközi tudományos közéletben kifejtett tevékenysége, a hazai és külföldi kutatási pályázatokban való eredményes részvétele, valamint a doktorképzésben és annak irányításában végzett munkája elismeréséül.

A III. kiemelkedő hozzájárulás az Egyetem hírnevének öregbítéséhez kategória értékelése

Dr. Sárospataki Miklós egyetemi docens a neonikotinoidok méhekre gyakorolt hatását tanulmányozta nemzetközi konzorcium keretében. A többéves kutatómunka eredményei a Science folyóiratban kerültek közlésre, ami komoly elismerést hozott Egyetemünknek is.

Gratulálunk a díjazottaknak, munkájukhoz további sikereket kívánunk!