A minőségi és korszerű felsőoktatásért a Szent István Egyetemen című, az Új Magyarország Fejlesztési Terv által támogatott, TÁMOP-4.1.1/A-10/1/KONV-2010-0009 projekt záró konferenciáját tartották Gödöllőn augusztus 28-án. A 330,7 millió forint támogatást elnyert projekt révén az Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Karon valamint a Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karon korszerű szervezetirányítási rendszert és hozzá kapcsolódó szolgáltatásokat vezettek be; fokozták a képzések munkaerő-piaci igényekhez való alkalmazkodását, fejlesztették a minőségirányítási rendszereket és a nemzetközi versenyképességet segítő szolgáltatásokat.
A program dr. Solti László rektor helyzetértékelő előadásával kezdődött. Az egyetem vezetője ismertette a Szenátus által elfogadott intézményfejlesztési terv jövőképét, alternatíváit.
Miskolciné dr. Mikáczó Andrea Minőségügyi Központ vezető, egyetemi docens a minőségirányítási rendszer megvalósításának eredményei között említette a két karra elkészített integrált irányítási kézikönyvet, a karonként kidolgozott 17 integrált irányítási eljárást, 27 belső auditor kiképzését és a rendszertanúsítványokat (amiket dr. Lipcsei Imre és dr. Puskás János dékánok vettek át). A projekt fenntarthatóságának feltételei az évenkénti teljes körű belső auditok, a 2013. és 2014. évi felülvizsgálati audit, a 2015-ös megújító audit újabb három évre valamint a munkatársak rendszeres minőségügyi képzése.
A felsőoktatási minőségirányítási rendszerekről dr. Koczor Zoltán, a Qualitárs Bt. ügyvezető igazgatója tartott előadást.
A projektpillérek eredményeit három előadás mutatta be. Elsőként a gyakorlati képzési helyek fejlesztését ismertette dr. Kovács Árpád Endre projektvezető, egyetemi docens, a TATA Kiválósági Központ és Informatikai Intézet igazgatója. Mint megtudtuk, regionális gyakorlati képzési központot alakítottak ki a Gépészmérnöki Kar kihelyezett békéscsabai tagozatán; többfunkciós, csoportmunkát lehetővé tevő informatikai laborokat szereltek fel Jászberényben, Békéscsabán és Szarvason; öntözési technológiákhoz kapcsolódó gyakorlati helyet alakítottak ki Szarvason; életmentő tréning központot létesítettek Gyulán.
Ruff Tamás szociológus a képzés munkaerő-piaci megfelelésével kapcsolatos felmérések és törekvések eredményeiről számolt be elsősorban a konvergencia régiókhoz tartozó két kar fejlesztése kapcsán.
A projekt külkapcsolati pilléréről dr. Kiss Csilla főiskolai docens, Erasmus koordinátor (GAEK) tartott előadást. Az eredmények között említette az új ismeretek szerzését a hivatali protokoll, a helyes kommunikáció, a hallgatói szolgáltatások és a nemzetköziesítés területén; a hatékonyabb toborzást az Erasmus hallgatói ösztöndíjakra; az ügyfélszolgálat hatékonyságának növelését a közösségi média egyes elemeinek bevezetésével; a modernebb, teljesebb tartalmú, egységes arculatú angol nyelvű weboldal elkészítését.