Az egyetem vezetése - teljes elkötelezettséget vállalva a Szent István Egyetem minőségfejlesztési tevékenységeinek hatékony és szakszerű megvalósulása iránt – létrehozta az Egyetemi Minőségügyi Központot dr. Mikáczó Andrea vezetésével. A rektornak közvetlenül alárendelt önálló szervezeti egység szervezi, irányítja a jövőben az intézmény valamennyi minőségbiztosítással, akkreditációs feladatokkal kapcsolatos tevékenységét. (Akkreditációra készülve)
*
Olyan fejlődési útról és örökségről van szó, ami tálcán nyújtja egy, a mainál akár emberibb életmód és élethelyzetek kialakítását, a tanyákkal való életképes szimbiózis megvalósítását, életképes igazgatási struktúrák létrehozását, az elnéptelenedő vidék gondozatlanságának megszüntetését, a táj-és természetvédelem kultúrájának életben tartását. Ez a ma feladata, a maiság követelményének és a tradícióknak az ötvözése; életképes, a mi viszonyaink között fejlődőképes megoldásoknak a kiszenvedése, alkalmazása, értőn. S akkor mi a tárgyalt téren úgy élünk a felzárkózás lehetőségével, hogy a magunk hagyományával gazdagítjuk az európai kultúrát. (Réti (Lantos) László: Hasznos örökségünk – a mezőváros”)
*
Több minden meglepett. Például az egyetem mérete és ez a szép díszudvar, amiben beszélgetünk. S még inkább a tanévnyitó hangulata. Meglepett, hogy itt az év elején is osztanak díjakat, hiszen középiskolákban ez nem szokás. Arra is gondoltam, milyen jó lenne, ha egyszer majd én is átvehetnék itt egy Köztársasági Ösztöndíjat. Most erre hajtok. És hát az is meglepett, hogy Schmitt Pál eljött az évnyitóra. Egyre csak az járt a fejemben, hogy na, milyen jó egyetemre járok. („Hát ez nagyon amerikás” - Beszélgetés Szücs Gyöngyi elsőéves hallgatóval)
*
Az ember természetéből fakadóan egyszerre jelentkezik a megszokott környezetéhez való ragaszkodás, és az ismeretlen iránti vágy. A népességnek csak kisebb része, talán 10-15 százaléka érez erős ösztönzést, hogy életterének dimenzióit tágítsa, mások igyekeznek a már ismert környezet biztonságában maradni. Az utóbbiakat csak kis mértékben sarkallja a kalandvágy, vagy az új iránti érdeklődés. Mi magyarok, szociológiai felmérések szerint is egy szülőhelyéhez ragaszkodó nép vagyunk, sokkal nehezebben mozdulunk, mint más népek polgárai. Szerencsére az oktatási intézmények az embereknek még azzal a korosztályával foglalkoznak, akik a legnyitottabbak az újra, és akik ambícióból fordulnak a nagyvilág felé. (Dr. Villányi László: Változó dimenziók)
*
Csak követendő példa lehet, ha ekkora méretű és ilyen adottságú kampuszon létrejött a program. A szövetség erkölcsileg, szakmailag, s akár anyagilag is támogatja a megvalósítást. Nagyon szeretnénk, ha itt is megépülne egy 6-8 sávos műanyag atlétikai pálya, amit tömegsportra is igénybe lehetne venni. Azt látjuk, hogy az infrastrukturális háttér nagyon fontos. Igényesek a mai diákok, nem szeretik, ha port és salakot kell kiszedni a cipőjükből. A GEAC atlétáinak is könnyebb lenne a felkészülésük, az egyetem presztízsét fokozná, ha 2-3 évente meg tudná rendezni az egyetemisták és főiskolások bajnokságát. (Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke az AEGON – SZIE Tanulj és Sportolj programról)
*
Hatalmas megtiszteltetés érte könyvtárunkat, hiszen nem volt másik olyan intézmény, ahonnan egyszerre három előadó tudta volna bemutatni könyvtárát, tapasztalatait, széles körben elismert eredményeit. Ezen munkatársaink név szerint: Barna Marianna, Kristóf Ibolya és Sinka Róbert, akik sikeres, tartalmas előadásaikkal tovább népszerűsítették egyetemünket és könyvtárunkat. A szakmai előadások tekintetében is igen jelentős ez az eredmény, hiszen a 9 szekció 66 előadása közé három gödöllői előadással sikerült magunkat delegálni. (Forró hangulat Pécsett)
*
A Jászság legkisebb településén, Jászágón az Iskolatörténeti Kiállítást, az Iskolakápolnát keresték fel, ahol Macsi Sándor nyugdíjas iskolaigazgató - az MFT tagja - sok-sok érdekességet tárt a látogatók elé: évszázados taneszközöket, faliképeket, földrajzi térképeket, gyermekek által készített játékokat, remek magyarázó rajzokkal illusztrált teljesen egyedi tanmeneteket. Jászkiséren a Makovecz tervezte Művelődési Házban Balogh Ernő geológus professzor – aki a kolozsvári Bolyai Egyetem egyik alapítója volt – fotókiállítását unokája, a művelődési ház igazgatója, Balogh György mutatta be. (Ismerkedés az alföldi tájjal és népével)