Vissza a normál nézetre

Előzetes az egyetemi újság 2010. évi 2. számából

 

„Pályázatom a rektori program mellé szegődött, mely program jelentős területeken érintette a Főtitkári Hivatal szervezeti egységeit, személyi állományát, feladatellátását – a központi szolgáltatói funkciók meghatározását követően a szolgáltató tevékenység kialakítása érdekében. Alapcélkitűzésem, hogy olyan szolgáltató hivatallá váljunk, amely megfelel a karok és az állami szervek igényeinek, elvárásainak is.” (Beszélgetés Soósné dr. Tóth Zsuzsanna egyetemi főtitkárral)

*

A Szent István Egyetem minden karán megvalósításra kerül egy egységes alapokon nyugvó egyetemi Diplomás Pályakövetési és Alumni Rendszer, amely kapcsolatban áll a projekt során létrehozandó e-portfolió rendszerrel. A pályázat részeként megvalósul az egyetemi Karrieriroda szervezete - komplex hallgatói humán szolgáltatásokkal. A Tehetséggondozási szolgáltatások terén az egyetem létrehoz egy informatikai keretrendszert. (Szolgáltatásfejlesztés - az összes karon)

*

A Szent István Egyetem gyulai Egészségtudományi és Környezetegészségügyi Intézete Magyarországon elsőként – Európában az elsők között - szervezte meg és indította el 2006-ban az egészségturizmus képzést. Az egészségügyi szervező alapszakra épített 7 szemeszteres menedzserképzés első évfolyamának 68 hallgatója most fejezte be tanulmányait. (Diplomát kaptak az ország első egészségturizmus-szervezői)

*

Minden embernek, még az iskolázatlannak is kell, hogy kerek képe legyen a világról, amely körül veszi. Tudja, hogy mindent nem birtokolhat, de ami mégis az övé, annak tudja a valós értékét. Ez a komplexitás teszi az embert bölccsé, megfontolttá, amilyenek dédapáink voltak. Ha az ismeretek nem állnak össze rendszerré, akkor a tudás csak látszat marad. Az ismeretek nem épülnek be a birtokló személyiségébe, emiatt bizonytalanná válik, örökösen pártfogókat, igazodási pontokat keres. (A kommunikáció és a tudomány)

*

A zsűri kiemelte, hogy a Szent István Egyetem győztes csapatának modellje volt a ténylegesen működőképes, mert az inputok változtatása esetén is azonnal megfelelő eredményt tudott szolgáltatni. A csapattagok szerint nagy előnyükre szolgált, hogy Resperger Róbert jól érti az excel használatát. Több csapat csak egyetlenegy árajánlatot adott az ügyvezető kezébe, hogy ezzel menjen a versenytárgyalásra, nem volt például B tervük. (Országos pénzügyi versenyt nyert a GTK csapata)

*

„Nagy elismeréssel kell szólnom a kézirat megalkotójáról, Kósa András professzorról, aki – Bolyai János szavával élve – a semmiből új világot teremtett. Egy ilyen komplex mű megalkotásához éppen ilyen szakember kellett, aki számos szakkönyvet, tankönyvet írt, és évtizedeken át tanított egyetemeken. Különben ezeket a szerteágazó ismereteket, tanácsokat íróasztal mellett ülve lehetetlen lett volna „kitalálni”. Csupán mások szakkönyveiben, tankönyveiben, jegyzeteiben elszórva fellelhető tapasztalatoknak összegyűjtésével nem állt volna össze egy ilyen mű.” (Könyvíróknak való)

*

Dr. Vetési Margit dékánhelyettes a keresztféléves felvételi eljárásról és a beiskolázásról tájékoztatta a kari tanácsot. Az egyetem ebben az évben összesen 176 mesterszakos hallgatót vehet fel agrárképzési területre. Ebből 156 a karhoz tartozik. A keresztféléves képzésre összesen 84 hallgatót (20 környezetgazdálkodási agrármérnököt, 14+12 levelező tagozatos természetvédelmi mérnököt, 14 növényorvost, 15 ökotoxikológust, 9 takarmánybiztonsági mérnököt) vettek fel. Fontos információ, hogy a felvettek 81%-a saját hallgató volt. (Megállapodás a biológus MSc szakról)

*

Ma már nem kizárólag az EU-hoz kell igazodni, hanem értően a multikhoz is. S jól kell figyelni, mert különben a multik szállítanak ide, kiszorulunk a saját piacunkról. A jó mezőgazdásznak legalább annyira jó kereskedőnek is kell lennie, mint amilyen jó szakember. Nem termelni, eladni nehéz. Jó kapcsolatokat kell működtetni a piaci szereplőkkel. Fontos, hogy hasznos információi legyenek. Egyszóval előre látóan kell „spekulálni”. (Beszélgetés Dobos József agrárvállalkozóval)

*

Az év eleji toborzásnak nagy sikere volt, 25 új fővel gazdagodtunk illetve beindult a női szakosztályunk is aminek a neve : Gödöllői Démonok. Az NB II-es átalakítások miatt feljebb kerültünk egy osztállyal így a Keleti Divízióba neveztünk. A MEFS kupákon viszont csapatunk remekül szerepel! A November 7-ei kupán, amit Gödöllőn szerveztünk a 6 csapatból az ezüstöt sikerült elhoznunk így az országban miénk a második legjobb egyetemi rögbi csapat! (Gödöllői Ördögök Rögbi Csapat)