„Közismert, hogy a rektorváltás előtt elkezdődött az egyetem átvilágítása, amit a gazdasági tanács javasolt és az én elképzelésemmel is találkozott, a munkára a REORG Zrt. kapott megbízást. Több workshop áll már mögöttünk, amelyeken a dékánok és a nem kari jogállású szervezeti egységek vezetői is megfogalmazhatták elképzeléseiket. A pénzügyi átvilágítás után a szervezeti felépítés, az egyetem struktúrájának elemzése következik. Közösen tekintjük át, hol szükséges és érdemes javítani a SZIE működését, módosítani a jövőképét. A beérkező véleményeket, javaslatokat figyelembe véve dolgozzuk ki a közép- és hosszú távú stratégiát, amit szélesebb körben is megvitatunk, hogy az egyetemi közösség minél inkább a sajátjának érezze azt."(Interjú dr. Solti László rektorral)
*
„Mint Gödöllő város polgármestere, településünk önkormányzata nevében tisztelettel köszöntöm a Szent István Egyetem valamennyi hallgatóját. Megkülönböztetett szeretettel emelem képzeletbeli poharamat azokra a hallgatókra, akik most kezdik meg tanulmányaikat a gödöllői kampuszon, vagyis - ahogyan a diák zsargon mondja - a „gólyákra", új polgárainkra. A városvezetés nagyon fontosnak tartja, hogy az évről-évre hozzánk érkező fiatalok jól érezzék magukat, szeressenek itt élni. Szent István királyunk Imre herceghez intézett intelmei szellemében valljuk, hogy a „vendégeket meg kell becsülni, hogy inkább nálunk lakjanak, semmint másutt." (Dr. Gémesi György polgármester köszöntője)
*
„Hiszek a hagyományos könyvtár és tudástár, valamint az információs adatbázisok és elektronikus dokumentumok szerves egységeként működő korszerű könyvtárban. Vallom a könyvek fontosságát, szükségességét az ember életében. Arra törekszem, hogy irányításommal a könyvtár minden tekintetben feleljen meg az egyetemi és egyben országos feladatkörű, nyilvános tudományos szakkönyvtár elvárásainak. Legyen az egyetem életében igazi műhely, meghatározó, kiemelt intézmény, valódi szellemi központ. Legkiemelkedőbb célkitűzéseim: a hallgatók, az oktatók és a kutatók - valamennyi használó - könyvtári igényeinek szolgálata, valamint a könyvtári munka minden területén a minőség." (Bemutatkozik Koósné Török Erzsébet, a Gödöllői Tudományos Könyvtár új igazgatója)
*
„A gödöllői egyetemet hallgatói létszáma, kutatás-fejlesztési tevékenysége, jelentős területe, közlekedési kapcsolatai egyaránt alkalmassá teszik olyan vállalkozások beindítására, amelyek összeköthetők az itt folyó képzéssel, egyszerre tudnak gyakorlóhelyként működni, jövedelmet és új ismereteket termelni - és az egyetemi oktatás savát-borsát végül is az adja, ha új tudás keletkezik a felfedezés örömével, és nem pusztán a meglévő ismeretanyag elsajátításának a nyűgével találkoznak a diákok." (Interjú dr. Magyar Bálinttal)
*
„Ma már filmklubunk van a Szindbád Moziban. Havonta kétszer várnak minket kedvező árú jegyekkel, s mi választjuk ki a műsorra kerülő filmeket. Így néztük meg például a Szabadság, szerelem című filmet. Koncertekre járunk, időszaki kiállításokat nézünk meg. Nagyon jó a kapcsolatunk a Szépművészeti Múzeummal és Bán László igazgatóval. Tárlatvezetéssel néztük meg a Dzsingisz kánról és a tatárjárásról szóló kiállításokat. Jordán Tamás jóvoltából a Nemzeti Színházban három előadásból álló bérletünk lesz 3000 forintért, ráadásul a darabok előtt az alkotókkal beszélgetünk majd." (Beszélgetés Németh Anikóval)
*
Én azt javaslom, törekedjenek a rendszerességre a tanulásban és tervezzenek előre. Emellett pedig igazán széles a szabadidős paletta, amiből bárki kedvére választhat. A molekuláris biológiai szakkollégiumtól a Zöld Klubig, a Fotókörtől a kollégiumi tanácsig, a wellnes központtól a sportcsarnokig, a nyolcas előadótól az Agymosodáig. Még az étterem is itt található, minden egy helyen tehát a tanuláshoz, szórakozáshoz, a minél teljesebb diákélethez. (Nagy László gondolatai a diákéletről)
*
„Siklód esetében is prioritásként kezelendő a kérdés: milyen lenne a falu fejlesztésének legjobb útja, hogy értékes tradícióit megőrizve válhasson gazdaságilag is újból életképessé? Ezen kérdés kidolgozásához nyújt segítséget a minél alaposabb ismeretanyag, s mindemellett a nyilvánvaló kötelezettség is, a magyar nemzeti kultúránk részét képező helyi falvak megismerése és megőrzése." (Faluszeminárium Siklódon)