Vissza a normál nézetre

7. SZIE Regatta

Huszonöt sárkányhajós csapat részvételével zajlott le a VII. SZIE Regatta június 22-24 között Szarvason. Szombaton reggeltől 16 óráig folyamatosan zajlottak a futamok a 44-es főút Holt-Köröst átszelő hídjától a Vízi Színházig kijelölt 200 méteres versenypályán. Az elején időfutamokkal dőlt el, mely hajók jutnak tovább, utána pedig a csapatok kieséses rendszerben folytatták egészen a döntőig, amit az Ybl Miklós Építéstudományi Kar csapata, a Boat-ladozók nyert. Egy hajóban 20 elszánt versenyző küzdött a győzelemért, akik között a szabály szerint minimum 4 hölgynek is lennie kellett. Második helyen az Óvári Gazdászok, harmadik helyen pedig a Selye János Egyetem csapata végzett. A Holt-Körös partján fantasztikus fesztiválhangulatban zajló eseményen több mint 700-an vettek részt, a napközben elfáradt izmok lazítását pedig az esti koncertek tették lehetővé.

Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő és rendkívül látványos vízi sport évről évre egyre több egyetemistát, amatőr versenyzőt vonz határon innen és túl, akik lapátosként vagy dobosként kívánják kipróbálni magukat. A mintegy 13 méter hosszú, 20 fős kenu formájú hajó elején egy sárkányfej, végén pedig egy sárkányfarok található. Az evező csapattagok a hajó két oldalán helyezkednek el, s egy dobos adta ütemre és egy kormányos irányításával hajtják előre, rendkívül összehangoltan a hajót.

A VII. SZIE Regattáról készült videó itt érhető el.