A Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Hallgatói Karrier Irodája november 14-én konferenciát szervezett Egy lépéssel a végzés és kezdés előtt címmel
a Lázár Lovasparkban. Az eszmecsere címe jól érzékelteti azt a hallgatók számára igen lényeges dilemmát, hogy a szükséges szakmai ismereteket megszerezhetik az egyetemi képzésben, de az elhelyezkedés gyakorlati fortélyait kevésbé sajátíthatják el. Nos éppen ez adott okot néhány lelkes egyetemi polgárnak a „Környezettudatos felsőoktatásból komplex szemlélettel a munka világába" című ROP pályázat elkészítéséhez és annak sikeres elbírálása után erőt a megvalósításához is. A domonyvölgyi konferencián az eredmények ismertetésén túl (és a remek lovasbemutató mellett) megköszönték a résztvevőknek a gyümölcsöző együttműködést, amellyel az elmúlt két év során együttesen segíthették az V. éves hallgatókat gyakorlati tudásuk megerősítésében, elhelyezkedésük esélyeinek javításában.
„Jelenleg a kilencedik féléves gyakorlatomat töltöm a Gödöllői Dombvidék Tájvédelmi Körzetnél, hiszen ezen a szakon ezt a félévet teljes egészében egy szakmai gyakorlat teszi ki. Erre a gyakorlati helyre azon program keretében kerültem, amelyet intézményünkben Penksza Károly, Komlós Tamás és Malatinszky Ákos neve fémjelez. Az általuk vezetett karrieriroda lehetőséget biztosít a Regionális Operatív Program által arra, hogy a gyakorlati helyeket és későbbi potenciális munkahelyeket kereső végzős hallgatók és egyes munkahelyek vezetősége kapcsolatot teremthessenek egymással.
A gyakorlati hely választásának egyik fontos szempontja, hogy diplomaszerzést követően ott elhelyezkedhessünk, hiszen a féléves gyakorlat ideje alatt a hallgató bizonyíthat, és rengeteg olyan tapasztalatot szerezhet, amelyek előnyt jelenthetnek a későbbiekben a többi állásra pályázóval szemben.
Számunkra, hallgatók számára e program segítségével egyszerűbbé vált a választás, ugyanis a karrieriroda rendelkezik egy úgynevezett céglistával, melyből a hallgató csak kiválasztja a számára legkedvezőbbet, majd témavezetőjével és szakirányvezetőjével egyeztetve felveszi a kapcsolatot a választott cég vezetőségével. Az elérhetőségeket az iroda vezetői közlik a diákokkal."
Az idézetet a konferencia kiadványából vettük, Kenéz Árpád összefoglalójából. A projekt vezetőitől pedig megtudtuk, hogy eddig 120 gyakornoknak segített a karrieriroda, 18 vállalkozást, 12 államigazgatási helyszínt és 12 civil szervezetet vontak be az együttműködésbe. Az első hatvan diákból 15 állást kapott, többségük a gyakorlat helyén. Ezért tehát nemcsak dr. Penksza Károly egyetemi docens és kollégái, hanem a hallgatók is bíznak a folytatásban.
Balázs Gusztáv felvételei