Vissza a normál nézetre

Cselgáncs-, gerely- és kardsikerek

Eredményes volt a hétvége az egyetemünkhöz kötődő sportolók számára. Április 27-én a budapesti cselgáncs Európa-bajnokságon a 78 kilogrammos kategóriában címvédő Joó Abigél (KSI) – az Ybl kar hallgatója - bronzérmet nyert.  A GEAC 16 éves sportolója, Príma Balázs olyan messzire hajította gerelyét Albertirsán, hogy a világranglista élére került korosztályában. Gémesi Csanád (GEAC) tagja volt a kard világkupa athéni versenyén ötödik helyezett magyar válogatottnak.

Joó Abigél a harmadik helyért Luise Malzahnnal mérkőzött, akit eddig háromszor győzött le, egy vereséggel szemben. Londoni olimpikonunk végig vezetve szerezte meg a 3. helyezést.  A tatamiról levonulva úgy nyilatkozott, hogy úgy tűnik, páros években nyer Eb-t, szóval készült a következő évi kontinensviadalra.

Máté Alpár 16 éves gerelyhajító tanítványa, Príma Balázs ebben az időben Albertirsa nyílt atlétikai bajnokságán verekedte magát a 97-es korosztály világranglistájának élére. A 66 méter 24 centiméteres teljesítmény jócskán felülmúlta az ifjúsági korcsoport világbajnoki szintjét (63 m).

A londoni olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a gödöllői Gémesi Csanáddal, valamint Iliász Nikolásszal és Szatmári Andrással felálló magyar férfi csapat az ötödik helyen végzett vasárnap a kardozók athéni Világkupa-versenyén.

A szombaton egyéniben győztes Szilágyi Áron nevével fémjelzett gárda a lengyelek legyőzését követően a legjobb nyolc között az olaszoktól vereséget szenvedett. Az 5–8. helyért zajló küzdelemben előbb a románokat, majd a dél-koreaiakat győzték le a magyarok.

Egyéniben a gödöllőiek közül Csanád a 15., Gémesi Bence a 26., Valkai Ferenc a 31., Gáll Csaba a 67. helyen végzett szombaton.