A tudományos teljesítmény legmagasabb hazai elismertségét a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagsága jelenti. A tudós testület 187. közgyűlésén, május 2-án titkos szavazás eredményeként részesült ebben a kitüntető címben dr. Mézes Miklós, a Szent István Egyetem professzora, aki 2010-től volt az MTA levelező tagja. Kutatási szakterülete a takarmányozás-élettan és a takarmányokban potenciálisan mindig jelen lévő mérgező anyagok hatásmechanizmusával foglalkozó takarmánytoxikológia.
Május 12-én a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar munkatársai, élükön dr. Posta Katalin egyetemi tanárral, dékánnal, bensőséges hangulatú ünnepségen köszöntötték az Állattudományi Alapok Intézet Takarmányozástani Tanszékének vezetőjét.
Mézes Miklós elmondta hogy egy hónap híján 39 éve kapta meg a diplomáját Gödöllőn és 37 éve dolgozik a karon. Ahogy fogalmazott, kalandvágyból maradt itthon. Az idősebb kollégáknak – akik közül többen tanították is - köszönetet mondott azért, hogy a bizalmukba fogadták. A fiatalabbaknak pedig azt köszönte meg, hogy folyamatosan keresik őt különböző tudományos kérdésekkel, felvetésekkel, problémákkal.
- Iszonyatos súly a vállamon, hogy július 1-jétől az egyetem egyetlen aktív státuszú akadémikusa leszek, de a jövőben is feladatomnak tartom, hogy segítsem a hozzám fordulók szakmai előrelépését - hangsúlyozta az MTA új rendes tagja.
Balázs Gusztáv felvételei