Vissza a normál nézetre

Magyar egyetemekkel működik együtt a Bosch

2012. szeptember.27

A Magyar Tudományos Akadémia, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a gödöllői Szent István Egyetem, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. és a Robert Bosch Kft. szerződésben rögzítette jövőbeni K+F együttműködését szeptember 26-án.

A konzorciális megállapodás keretében a magyarországi kutatási és oktatás intézményekben meglévő tudásbázist mozgósítják a gépjármű-közlekedés innovációja és az ágazati fejlesztések céljából. A konzorcium tagjai által végzett komplementer tevékenységek közös érdekeket szolgál kölcsönösen előnyös összehangolása a Robert Bosch Tudásközpont létrehozásában és működtetésében intézményesül.
A hosszútávra szóló keretszerződést a Magyar Tudományos Akadémián írták alá ünnepélyes keretek között. Az együttműködés célja, hogy a konzorciális tagok a gépjármű-közlekedési kutatási és fejlesztési projektekben való aktív és elkötelezett részvételével a rendelkezésükre álló ismereteket é módszereket egymással kölcsönösen megismertessék. A Konzorcium tevékenysége az oktatásra és humánerőforrás fejlesztésre, a munkavállaló utánpótlás biztosítására, az ipari és célzott kutatásokra, valamint a közös kísérleti (prekompetitív) fejlesztésekre és a technológiai innováció eredmények közvetett és közvetlen piaci hasznosítására terjed ki. A Tagok törekvése kapcsolataik olyan irányú mélyítése, amely lehetővé teszi célzott kutatások eredményeinek kölcsönös és hatékony ipar felhasználását.

Fontos és meghatározó együttműködés
"Az MTA kutatóintézeteiben folyó felfedező és célzott kutatások eredményeinek minél szélesebb körű hasznosulását a Magyar Tudományos Akadémia valamennyi rendelkezésre álló eszközzel támogatja. Az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetében tevékenykedő innovatív gondolkodású kutatók és szakemberek kimagasló munkájának eredményei – a jelen megállapodás keretében - gyakorlati alkalmazást nyernek. A magyar kutatóintézet, az egyetemek és a technológiai újítások iránt elkötelezett, nemzetközi vállalat között létrejött előremutató együttműködés fontos és meghatározó valamennyi intézmény számára" - emelte ki beszédében Dr. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke.
"A 21. század felsőoktatása akkor tölti be küldetését, ha az alaptevékenységéhez kapcsolódó tudományterületek színvonalas művelésével párhuzamosan szakterületének ipari tevékenységét is hathatósan segíti. Elengedhetetlenül fontos tehát, hogy az egyetemeken felhalmozódott tudásbázis a vállalatok mindennapi gyakorlatában termelőerővé váljon és fordítva" - hangsúlyozta Dr. Solti László, a gödöllői Szent István Egyetem rektora.
A hosszú távú együttműködést Dr. Pálinkás József, az MTA elnöke, Dr. Inzelt Péter, az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének igazgatója, Dr. Péceli Gábor, a BME rektora, Dr. Solti László, a SZIE rektora; a Bosch csoport részéről Dr. Jan Peter Stadler, a Robert Bosch Kft. műszaki területekért felelős elnöke, Volker Schilling és Roger Seemeyer, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. igazgatói és Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője hitelesítette aláírásával.

(www.edupress.hu)