Vissza a normál nézetre

Kutatók Éjszakája Gödöllőn

 

Ha élünk azzal a hasonlattal, ami szerint az egyetemek a tudomány templomai, akkor a Kutatók Éjszakája bizonyította: a Szent István Egyetem olyan "katedrális", aminek számos mellékoltára ejti csodálatba a megismerés vágyával oda zarándokoló embert, kicsiket és nagyokat.

A Vadvilág Megőrzési Intézet a kezdetektől fogva felismerte a Kutatók Éjszakája leendő hallgatókat közép- és hosszútávon toborzó erejét – hiszen a programot nem is annyira a közép-, hanem inkább az általános iskolás korosztály számára találták ki, "valahol Európában". Az idei egyetemi eseménysorozatot az intézet kertjében nyitotta meg dr. Solti László rektor dr. Csányi Sándorral, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar dékánjával közösen, ahol a nyár folyamán elkészült a vadgazdálkodási tanösvény.

Az elmúlt egy évben számos program valósult meg a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karon A tudomány eredményei, az eredmények közlésének tudománya a Szent István Egyetemen című európai uniós pályázat keretében. Elsőként 2009 augusztusában a Vadbiológus tábor alapszakos hallgatóknak. A támogatásnak köszönhetően került sor a későbbiekben a Gödöllői Állattenyésztési Napokra és a Vadvilág Megőrzési Intézet szakmai nap sorozatára. Megújult a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, a Vadvilág Megőrzési Intézet, valamint az Animal Welfare tudományos folyóirat honlapja. Ezzel a támogatással jelent meg a Tájökológiai Lapok és az Állattani Közlemények soron következő száma, és megjelenés előtt áll a Vadbiológia évkönyv 13. és 14. kötete is. A Mezőgazda Kiadónál előkészületben van két szakkönyv megjelenése. A mostanra elkészült vadgazdálkodási tanösvényt dr. Heltai Miklós egyetemi docens, projekt-menedzser mutatta be.